Bu haftanın öne çıkan en önemli gökyüzü görünümü Ay tutulması olacak. Etkilerini sadece bu hafta değil uzun süre göreceğimiz tutulma, önümüzdeki iki senenin fragmanını verecek.

Haftanın geneline baktığımızda ise hareketlerde tedbirsiz ve riskli davranmamak önemli olacak.

15 Kasım Pazartesi aşırı öz güvenli davranma, kibirli tavırlar sergileme hali baskın olabilir. Özellikle günün ikinci yarısı konulara abartı tepki vermemeye çalışılmalı.

16 Kasım Salı akşamüstüne kadar olan dilimde daha hareketli, iş bitirici olmak mümkün. Daha sonrasında ise sabırsız ve ani çıkışlar yapmaya müsait bir zemin olduğundan daha kontrollü olmaya dikkat edilmeli.

17 Kasım Çarşamba kendimizi güçlü hissedeceğimiz bir gün. Bir yandan da kontrolsüz davranmayı, öfke patlamalarını tetikleyebilecek görünümler var. Bu yüzden ani gelişen durumlar karşısında soğukkanlı kalmak, riskli hareketlerden kaçınmak önemli.

18 Kasım Perşembe sezgiler ön planda olacak. Zihnimizi hayallerimize yönelik çalıştırmak mümkün. İlham gerektiren uğraşlarda da güzel sonuç alabiliriz.

19 Kasım Cuma Boğa burcunda bir Ay tutulması gerçekleşecek. Etkileri sert olan bu tutulmaya Jüpiter sert açısı ile eşlik ederken, Uranüs ve Mars da ani gelişen olayları hayatımıza getirecek. Boğa burcu sahip olmayı, istikrarı, güven duygusunu ve maddiyatı anlatır. Kriz yaratan bir dizi konuyla karşılaşacağız. Bu olaylar aslında güvenlik ihtiyacımızın önemini, sahip olduklarımızın değerini anlamamız için yaşanacaklar. Jüpiter de durumları büyütecek. Bir kısmımız zorlu bir gündem yaşarken, bir kısmımız da yeni aşklara yelken açabiliriz.

20 Kasım Cumartesi gün genelinde iletişim halinde olmak, merak ettiğimiz konularla daha çok ilgilenmek isteyeceğiz. Akşam saatleri ikili ilişkilerde gerginlik yaşama potansiyeli olduğundan ciddi konuları gündeme getirmemeye çalışılmalı.

21 Kasım Pazar ise konu hakkında bilgisi olmadığı halde ahkam kesme halleri ve kendi görüşüne karşı gelinmesine tahammülsüzlük yaşanabilir. Düşüncelere çok odaklanılacağından fikir çatışmasına girmemeye özen gösterilmeli. Bir konuda derinlemesine araştırma yapmak için değerlendirilebilecek bir gün. 

15 Kasım haftası yükselen burçlara göre alınacak etkiler şu şekilde;

YÜKSELEN KOÇ

Hafta başında arkadaş ortamında kibirli tavırlar sergileme hali baskın olabilir. Ayrıca harcamalarda da riskli davranmamaya dikkat edilmeli. Kazançlara daha çok odaklanılacak bu hafta iş hayatında güzel fırsatlar yakalanabilir.

YÜKSELEN BOĞA

Hafta başında iş hayatında aşırı öz güvenli davranmaya bağlı gerilimler olabilir. Ayrıca aşk hayatında da riskli davranmamak gereken bir hafta. Özellikle ikili ilişkilerde olumlu gelişmeler yaşamak mümkün.

YÜKSELEN İKİZLER

Hafta başında birlikte çalıştığınız kişilerle yaşanabilecek gerginliklere karşı daha mütevazi tutumlar sergilemekte fayda var. Ayrıca sağlık konularında da tedbirli olmak gereken bir hafta. Psikolojik süreçleri, bu konudaki çalışmaları destekleyen bir görünüm de olacak.

YÜKSELEN YENGEÇ

Hafta başında aşk hayatında aşırı abartılı tavırlar sergilememeye dikkat edilmeli. Arkadaş çevresindeki krizli konular gündem yaratabilir. İş birlikçi yaklaşımların güzel sonuçlar vereceği bir hafta olacağından uzlaşmacı davranmaya çalışılmalı.

YÜKSELEN ASLAN

Haftanın ilk günleri aile içinde rekabetçi tavırlardan, ikili ilişkilerde de baskın olma isteğinden uzak durulmalı. Hafta genelinde iş hayatındaki sorumluluklar gündemde olacak. İşle ilgili konularda daha planlı ve programlı olmak güzel sonuçlar verebilir.

YÜKSELEN BAŞAK

Hafta başında özellikle fikirleri ifade ederken iddialı söylemlerden uzak durmaya dikkat edilmeli. Çalışma arkadaşlarıyla da gerginlikler yaşanabilir. İkili ilişkilerde ise yoğun duygu paylaşımları gündemde olacak.

YÜKSELEN TERAZİ

Haftanın ilk günleri gereksiz harcamalardan, fazla ön planda olmaktan kaçınılmalı.

Ortak paylaşımlı paralar, giderler gündeme gelebilir. Konuları kişisel algılamadan, süreci iyi yönetmek uzun vadede kazandıracak.

YÜKSELEN AKREP

Hafta başında ev kazalarına, aile içi çatışmalara dikkat edilmeli. Hafta genelinde de evliliklerdeki, ikili ilişkilerdeki konular gündemde olacak. Değişik fikirler geliştirebilir, yaratıcı bir şekilde kendinizi ifade edebilirsiniz.

YÜKSELEN YAY

Haftanın ilk günlerinde trafikte riskli davranmamaya dikkat edilmeli. Çalışma ortamı ve birlikte çalışılan kişilerle ilgili konular gündemde olacak. Bağımlılık geliştirilmiş konuları bırakmak, günlük hayata bir düzen getirmek istenebilir.

YÜKSELEN OĞLAK

Hafta başında maddi konularda aşırı öz güvenli davranma, abartılı harcamalar yapma haline karşı dikkatli olunmalı. Aşk hayatıyla ya da çocuklarla ilgili konular gündemde olacak. Kendinizi daha net yaşam sahnesine koyacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz.

YÜKSELEN KOVA

Hafta başında çalışma hayatında aşırı öz güvenli davranıp, yapabileceğinizden daha fazla sorumluluk alabilirsiniz. Hafta genelinde aile-iş dengesi gündeminizde olacak. Ebeveynlerinizle ilgili yapmak istedikleriniz hayata geçirmek size iyi gelecek.

YÜKSELEN BALIK

Haftanın ilk günlerinde fikirleri ifade ederken dayatmacı tavırlardan uzak durulmalı. Yakın çevreyle olan ilişkiler gündemi belirleyecek. Olaylara ön yargısız, daha çok mantık odaklı yaklaşmak gerekecek. Sosyalliğin artacağı bir hafta olacak.

Hepimize huzurlu bir hafta olması dileğimle sevgiler,

Aslıhan Doktoroğlu