Doğum Haritasında Retro Gezegenler

Astrolojide sık duyduğumuz retro kavramı nedir?

Dünya çevresinde döndüğü kabul edilen gezegenlerin her birinin dönüş hızı ve dünyanın kendi çevresindeki dönüş hızı aynı olmadığından, dünyadan bakıldığında bazen bazı gezegenler duruyor, bazen de geride kalıyor görünür. Bu geride kalma zamanlarına, o gezegenin retrosu denir.

Bu yüzden her gezegenin kendi döngüsüne göre belirli zamanlarda retro hareketi vardır.

Retro zamanları, gezegenin temsil ettiği konularda enerjisini tam yansıtamamasına ve bazı ters işleyişlerin yaşanmasına sebep olur.

Bu sırada doğan kişilerin haritalarında bu gezegenler retro olarak yer alır.

İleri giden gezegenler enerjilerini kolaylıkla ifade ederler. Retro gezegenler ise kendi enerjilerini açık açık gösteremez ve enerjilerini içe döndürürler.

Özellikle kişisel gezegenlerin (Merkür, Venüs, Mars) retro olması, kişisel özelliklerin yansımasına ket vurur.

Doğum haritamızda kolektif gezegenler (Uranüs, Neptün, Pluto) dışındaki gezegenlerimiz retro ise ne yapmalıyız?

💫Venüs retro ise sevgi paylaşımında zorluk yaşanır, acıyı içselleştirme eğilimi vardır. Sanat ile uğraşıp geçmiş hayatlardaki sanatçı ruha geri dönülebilir. Yaratıcı yön beslendikçe, ilişkiler de düzelecektir.

💫Merkür retro ise iletişim dili, öğrenme süreci farklıdır. Algı, iletişim içe döner. Anlaşılmama ya da yanlış anlama ihtimali yüksektir. Daha az konuşup, daha çok yazmak iletişimi destekler. Edebiyat ve bilimle ilgilenmek de iyi gelecektir.

💫Mars retro ise yaşam enerjisi baskılanmıştır. Hayata katılmak, etki alanı yaratmak ve mücadeleden kaçmamak gerekir. Spor yapıp bedeni kullanmak iyi gelir.

💫Satürn retro ise öz değer ve zorlukların üstesinden gelme konusunda kısıt yaşanır. Bulunduğu ev konularında bu kısıt daha çok hissedilir. Her konuda disiplinle ilerlemek ve azimli olmak gerekir. Bu sayede kişi bilgeliğini artıracaktır.

💫Jüpiter retro ise genişleme enerjisi içe çekildiğinden başkalarını takip etmekte, statükoda zorluk yaşanır. İçsel büyüme için spiritüel çalışmalar, felsefe ile ilgilenmek iyi gelecektir.

Sevgiler💫

#astroloji #karmaastroloji #oğuzhanceyhanekolü #astrolojihan #astrology #retro #retrogezegenler #doğumharitası #natalchart #astrolojikdanışmanlık

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s