YAY DOLUNAYI

17 Haziran Pazartesi, 11:30’da Yay burcunda bir dolunay gerçekleşecek.

Anın yükseleni 3 Haziran’daki yeniayda olduğu gibi Başak.

Gökyüzünde değişken nitelik hakimiyeti var.

Değişken durumlar, şaşırtıcı olaylar çokça karşımıza çıkacak.

Jüpiter’in Ay ile kavuşumu Neptün ile karesi, Oğlak-Yengeç aksındaki esaslı yerleşimler ile gökyüzü kılıçları kuşanmış bir gezegen kuşağı gibi.

Hayatımıza yansımasına bakarsak gerilimi yüksek bir zaman diliminde olduğumuzu görüyoruz.

Aile, vatan, aidiyet duyguları ile statü, bireysel duruş zıtlaşma içinde.

Bir yandan karamsarlık ve özgüven zayıflığı varken, bir yandan da farkına varılan durumlarla ilgili harekete geçme motivasyonu yüksek.

Yay burcunun temsil ettiği inançlar, hukuki süreçler, adalet, yurt dışı konuları ve bilgide derinleşme ihtiyacı ön planda.

Ocak ayındaki tutulmalarla başlayan süreçleri sonlandırıp Temmuz ayındaki tutulmalara hazırlık mahiyetinde bir dolunay.

Hem bireysel anlamda hem de toplumsal olarak tansiyonu yükseltecek etkiler var.

Geçmişten gelen baskıların bugünkü hareketimizi, gidişimizi kısıtladığını fark edecek ve bununla savaşmaya zorlanacağız.

Olaylar bu sefer gözden kaçırılamayacak şekilde büyük bir şekilde karşımıza çıkacak.

Yine de kendimizi kandırmaya, görmemezlikten gelmeye meyilliysek unutmayalım ki dürüstlüğün kazandıracağı bir dönemdeyiz.

Önce kendimize dürüst olalım.

Neptün’ün de etkisiyle nereden yardım alıp, nasıl ilerleyebileceğimiz konusunda destekleniyor olacağız.

Kazalar, yangınlar ve kemik sorunlarına dikkatli olmaya devam.

Ayrıca gerginlikler karşısında öfkemizi nasıl yönettiğimizin de sınavını vereceğiz, benden söylemesi.

11-20 Haziran, 13-22 Eylül, 12-21 Aralık ve 11-20 Mart arası doğumluların daha çok etki alacağı Yay Dolunayı’nda Yükselen burcumuza göre hangi konular ağırlıklı olarak gündemimizde olacak?

YÜKSELEN KOÇ

Hukuksal süreçler, inançlar, yurt dışı ve eğitim konuları gündemde. Aile ve iş ile ilgili sorunlarda çözüm bekleyen konular arasında. Sezgilerin, maneviyatın yardımını göz ardı etmemek gerekiyor.

YÜKSELEN BOĞA

Ortaklı finans konuları, borçlar ve değişimi mecburi kılan krizli durumlar gündemde. Ticari süreçler, eğitim konuları ve iletişim sıkıntıları da çözüm bekleyen konular arasında. Sosyal çevreden ve arkadaşlardan gelecek yardımlara açık olmak gerekiyor.

YÜKSELEN İKİZLER

Evlilik, ortaklık ve ikili ilişkilerde önemli bir dönem. Gelir-gider dengesi, kişinin kendine olan güvensizliği de çözülmesi gereken konular olacak. Sorumluluklara gönüllü olmak ve iş hayatından destek almak bu süreç için yardımcı olacak.

YÜKSELEN YENGEÇ

Gündelik alışkanlıklar, çalışma ortamı ve iş arkadaşlarıyla yaşanılanlar, sağlık konuları gündemde. İkili ilişkilerde ben-biz kavramı da gerginlik yaratan konulardan. Adil davranmaya çalışmak ve inancı kuvvetli tutmak bu süreç için yardımcı unsur olacak.

YÜKSELEN ASLAN

Romantizm, aşk, eğlence ve çocuklarla ilgili konular gündemde. Ayrıca sağlık ve gizli kalmış konular bu dönemde huzursuzluk yaratabilir. Direnç göstermeden değişim sürecinde kalabilmek olayların akışına en güzel desteği sağlayacak.

YÜKSELEN BAŞAK

Aile, ebeveynler, gayrimenkul ve evle ilgili konular gündemde. Arkadaşlar, aşk konuları çözüm bekleyen konular olacak. İlişkilerde dengeyi gözetmek bu süreç için olumlu davranış olacak.

YÜKSELEN TERAZİ

Yakın çevreyle ve kardeşlerle olan ilişkiler, eğitim, ticari anlaşmalar gündemdeki konular. Kariyerle ilgili gelişmeler, ev ve ebeveyn konuları da çözüm bekliyor olacak. Detaylara önem vererek yapılacak titiz çalışmalar, sağlık konularıyla ilgilenilmesi gereken noktaları atlamamak bu süreç için olumlu neticeler verecek.

YÜKSELEN AKREP

Gelirler, maddi sorumluluklar ve harcamalar gündemdeki konular. Kardeş ilişkileri, belli konulardaki  inanç çatışmaları gerilim yaratabilir. Çocuklarla ilgilenmek, hayatın keyif veren yönlerine odaklanmak yardımcı olacak.

YÜKSELEN YAY

Kişinin kendine ait bedensel ve duygusal konular gündemde olacak. Özgüven eksikliği ve farkındalığın önemsenmemesi huzursuzluk yaratabilir. Aile ve aidiyet konularına yakın durmak destek olacak.

YÜKSELEN OĞLAK

Gizli kalmış, bilinç altında olan ve kontrol edilemeyen durumlar ağırlık gündemde olacak. İkili ilişkiler ve ortaklıklar da gerilim yaratan konular olacak. Yakın ilişkiler, kardeşler ve kısa seyahatler bu döneme olumlu katkı sağlayabilir.

YÜKSELEN KOVA

Arkadaşlar, sosyal çevre ve beklentiler gündemdeki konular. Sağlık konuları, günlük yaşam rutinleri ve fark edilmeyen durumlar da çözüm bekleyen konular arasında. Maddi kazançlar, değer duygusunun farkında olmak bu süreç içinde iyi hissetmeye yardımcı olacak.

YÜKSELEN BALIK

Kariyer, statü ve otoriteyle ilgili konular gündemde. Sosyal çevre, çocuklar ve romantik ilişkiler biraz gerilim yaratacak. Kişinin kendi isteklerine ve gerçeklerine odaklanması bu döneme olumlu katkı sağlayacak.

Sevgiler💫

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s