JÜPİTER OĞLAK BURCUNDA

Güneş sisteminin en büyük gezegeni Jüpiter, 2 Aralık 2019’da Oğlak burcuna geçiş yaptı ve 19 Aralık 2020’ye kadar bu burçta seyrine devam edecek.

Jüpiter şans, bolluk, iyimserlik, adil olma, fanatizm, abartı ve ahlak konularının gezegenidir. Bulunduğu yeri genişletir, büyütür. Sınırları sevmez ve yayılmacıdır.

Oğlak burcu ise ciddiyeti, sorumlulukları, statüyü, olgunluğu ve disiplini ifade eden bir burçtur. Yöneticisi Satürn’dür. Satürn ise Jüpiter’in tersine sınır koyandır.

Bu sebeple Jüpiter Oğlak burcunda astrolojik olarak düşük konumda tanımlanır. Kendi performansını istediği gibi gösteremez.

2019’da Jüpiter, kendini güzel ifade ettiği Yay burcundaydı. 2019 boyunca doğum haritalarımızda Yay burcunun düştüğü ev konuları ile ilgili gelişme yaşamış, inandığımız konulara odaklanmış ve sınırlarımızı buralarda genişletecek adımlar atmıştık.

Jüpiter’in Oğlak burcundaki serüveninde ise şansı yaratanın emek olduğunu düşüneceğiz. 

Bu sefer doğum haritalarımızda Oğlak burcunun yer aldığı ev konularıyla ilgili yoğunlaşma yaşayacağız.

Zaten Satürn, Pluton ve Güney Ay Düğümü uzun zamandır Oğlak burcunda ve hayatlarımızın bu alanına oldukça sorumluluk yükledi.

Jüpiter geçişiyle konular daha da büyüyecek. Fakat üzerimize düşeni yaptıysak, hak edişimiz varsa karşılığını alacağımız, ilerleme kaydedeceğimiz alanlar yine buralarda olacak. Bir yandan da ilerleme isteğimizde kendimizi baskı altında hissedebiliriz.

Ahlaki değerleri de ifade eden Jüpiter, Oğlak burcunda etik değerler konusuna daha fazla önem vermemize sebep olacak. Tabi bir o kadar, bu konularla ilgili yozlaşmalara da şahit olacağız. 

Oğlak geçişi ekonomiyi, devlet yönetimini ve iş dünyasını yakından ilgilendirecek. Bu alanlarda mücadeleler, dönüşüm süreçlerinin başlangıçları yoğun yaşanacak.

2008 senesinde Jüpiter yine Oğlak burcundaydı. O sene ağırlıklı gündemimizi, hayatımızda büyüyen konuları hatırlamakta fayda var.

Türkiye’nin 7. evinden geçiş olacağından diğer ülkelerle ilişkilerimiz, onlarla hukuki süreçlerimiz ön plana çıkacaktır.

Jüpiter, 26 Aralık’taki Güneş tutulmasında ve 2020 tutulmalarında etkin rol oynayacak.

13-15 Aralık’ta Uranüsle yapacağı olumlu açı, geçmişten gelen konularda beklemediğimiz şekilde ilerleme fırsatı veriyor. Yalnız hırslı davranmamaya dikkat etmek önemli.

29 Mart-6 Nisan, 22-30 Haziran ve 7-13 Kasım 2020 tarihlerinde Pluton ile yapacağı kavuşumla ekonomik süreçlerde, inançlarla ilgili konularda güç savaşları ve zorlu mücadeleler gündemimizde olacak.

14 Mayıs-14 Eylül 2020 tarihlerinde Jüpiter retro konumunda olacak. Bu dönemde hırslarımızı, güç için yaptığımız mücadeleleri, toplumsal statüye verdiğimiz önemi sorgulatacak olaylarla karşılaşabiliriz.

Yükselen Burçlara göre hangi alanlarda etki alacağımıza kısaca bakacak olursak;

♈️ YÜKSELEN KOÇ

Toplumdaki statü ve kariyer hayatında ilerleme fırsatlarımız olacak. Bu alanda mücadele etmemiz, sorumluluk almamız gerekecek.

♉️ YÜKSELEN BOĞA

İnançlar, yüksek öğrenim, yurt dışı konuları ve hayat felsefemiz ile ilgili ilerleme fırsatımız olacak. Bu konularda fazla uğraş vermemiz gerekecek.

♊️ YÜKSELEN İKİZLER

Başkalarının kaynakları, finansal dengeler ve bize kriz yaratan konularda gelişim fırsatımız olacak. Planlı ve programlı olmamız gerekecek.

♋️ YÜKSELEN YENGEÇ

Evlilik, ikili ilişkiler, ortaklık konuları ve davalarla ilgili durumlarda gelişim fırsatımız olacak. İlişkilerde güç dengelerini gözetmemiz gerekecek.

♌️ YÜKSELEN ASLAN

Çalışma ortamı, sağlık ve günlük işleyişlerimizle ilgili gelişim fırsatımız olacak. Bu dönemde yoğun çalışmak ve sağlık konularını ihmal etmememiz gerekecek.

♍️ YÜKSELEN BAŞAK

Yaratıcılık, aşk, çocuklar ve kişisel eğlence alanlarımızla ilgili konularda gelişim fırsatımız olacak. İyimserliğimizi kaybetmeme ve ciddiyeti dengelemekte zorlanabiliriz.

♎️ YÜKSELEN TERAZİ

 Aile, ev, gayrimenkul ve ebeveynlerle ilgili konularda gelişim fırsatımız olacak. Bu alanda sorumlulukta artış olurken mücadele etmemiz de gerekecek.

♏️ YÜKSELEN AKREP

İletişim, zihinsel faaliyetler, kardeşler ve yakın çevre ile ilişkilerde gelişim fırsatımız olacak. Bu alandaki hareketliliği tecrübelere dayalı bir şekilde yürütmemiz gerekecek.

♐️ YÜKSELEN YAY

Maddi kaynaklar, para kazanma şekli ve değer üretme şeklimizle ilgili ilerleme fırsatımız olacak. Harcamalarımızı ve özgüvenimizi kontrol altında tutmamız gerekecek.

♑️ YÜKSELEN OĞLAK

Kişisel gelişim ve bedensel konularda ilerleme fırsatımız olacak. Mücadelelerimizin sorumluluğunu üstlenmemiz gerekecek.

♒️ YÜKSELEN KOVA

Kısıtlanmış alanlar, psikolojik süreçlerle ilgili gelişim fırsatımız olacak. Daha çok kendi içimize dönmemiz gerekecek.

♓️ YÜKSELEN BALIK

Sosyal çevre, arkadaşlar ve ideallerimizle ilgili gelişim fırsatımız olacak. Gerçekçi bakış açısını çok abartmamaya dikkat etmemiz gerekecek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s