MERKÜR BALIK BURCUNDA

Merkür, nasıl iletişim kurduğumuzu ve algılama şeklimizi anlatan gezegendir.

3 Şubat- 11 Nisan arasında Balık burcunda ilerleyecek. 

Merkür Balık burcundayken zihnimiz toparlayıp, konsantre olmak zordur. Çünkü Merkür mantığı ön planda tutan bir gezegendir. Hayal gücü ve sezgileri ağır basan Balık burcundayken algılar bulanıklaşır, kafalar karışır.
Vereceğimiz kararlarda duygusal davranıp, anlamadan inanmaya daha yatkınızdır. Fedakarlık gösterme ya da bekleme eğilimimiz artar. Detaylardan, analitik düşünce tarzından uzaklaşırız. Maneviyat, sezgisellik, yaratıcılık ön plana çıkar. 
Merkür ,16 Şubat-10 Mart arasında retro harekette olacak. Retro dönemlerde gezegenler temsil ettikleri konularla ilgili değerlendirme, tamamlanma süreci yaşanması için enerjilerini içe döndürürler.
Genel işleyiş bozulduğundan ilgili konularda aksaklıklar yaşarız. Bu sebeple Merkür’ün enerjisi içe döndüğünde de iletişim ve ulaşımla ilgili aksaklıklar yaşatır. Amacı ise aslında yolunda gitmeyen konulara, düzeltilmesi için dikkat çekmek. 

Merkür’ün Balık burcunda retro hareketinde;
Önemli kararlar vermekten, sözleşme, anlaşma imzalamaktan kaçınalım.

Kimseye kendimizi anlatamıyor gibi hissedebiliriz. Bu noktada önemsenmiyorum ruh haline girmemeye gayret edelim.
Seyahatlerde gecikmeler, aksaklıklar olabilir. Özellikle de deniz ulaşımıyla ilgili sıkıntılar yaşanabilir. Tedbirli olmaya gayret edelim.
Potansiyel sorun gördüğümüz teknolojik aletlerde, olası aksaklıklar için önceden önlem almamız yerinde olur. Su tesisatı, su ile çalışan elektronik aletlerle ilgili de sorun yaşanabilir.
Dikkatimiz her zamankinden daha dağınık olduğundan kırılan potlara, gönderilen yanlış mesajlara, eksik kalan evraklara, veri kaybına da dikkat.
Olayları farklı algılama ya da kendimizi yanlış ifade etmeye ilişkin anlaşmazlıklar, ikili ilişkiler ve ortaklıklarda sorunlar yaşatabilir. Unutmayalım ki büyük çoğunluk bu etki altında.
Yediklerimize dikkat edelim, zehirlenmelere de açık bir dönem. Aynı zamanda ayaklarımızla ilgili sıkıntılar da yaşanabilir.
Sezgilerin arttığı bu dönemde ilham gerektiren işler ya da ruhsal gelişimle ilgili konular, geriye yönelik çalışmalar bize iyi gelecektir.
Sevgiler💫

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s