Venüs Oğlak-Merkür Kova Burcunda

Kişisel gezegenler dediğimiz Mars, Venüs ve Merkür aynı dönemde burç değiştiriyor ve gökyüzündeki enerji değişiyor. Dün Mars Boğa burcuna geçiş yaptı, bugün de Venüs ve Merkür yeni burca geçiyorlar.
Olayları algılama şeklimiz gösteren Merkür, 8 Ocak-15 Mart tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek. Bu süreçte bizim bilgiyi alma ve iletme şeklimiz de Kova enerjisinin etkisinde olacak. Düşüncelerimiz daha özgürlükçü bir yaklaşımda olurken toplumsal konularda duyarlılığımız da artacak. Orijinal fikirlerle yeni planlamalar yapabilir, yeni şeyler öğrenmek, bilgilerimizi derinleştirmek ve yeni insanlar tanımak isteriz. Aynı zamanda odaklandığımız konuların duygusal boyutunu da ıskalama ihtimalimiz var.
Merkür 29 Ocak-22 Şubat arasında retro hareketinde olacak. Bu dönem düşüncelerimizde özgürleşemediğimiz konuların önümüze gelmesini ve yenilikleri takip etmemiz için teknolojik bazı terslikleri daha çok yaşayacağız.
Değer algımızı ifade eden Venüs ise 8 Ocak-1 Şubat arasında Oğlak burcunda olacak. Sevgi konularında ayaklarımız yere sağlam basmak isteyecek. İlişkilerde istikrar ve güven ön planda olacağından daha azimli ve sabırlı davranacağız. Finansal konularda da risk almayıp temkinli davranma eğilimindeyiz. Gereksiz harcamalara girmek yerine para biriktirme isteğinde olabiliriz. Oğlak burcunun soğukkanlı tutumu sebebiyle sevgi ifadelerimizde mesafeli davranıp, duygularımızı arka planda tutmayı tercih edebiliriz.

Mars Boğa’da temkinli adım atmak ister, Merkür de Kova’da duygudan uzak düşünmeyi destekler, Venüs ise Oğlak’ta mantık ve istikrar arar. O zaman bu dönemde hem  ilişkilerde hem de finansal konularda güvenli adımlar atmayı ve mantığı duygunun önünde tutmayı tercih edeceğiz.
Hepimize kolay gelsin, sevgiler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s