Merkür Kova Burcunda Retro

İletişim gezegenimiz Merkür, 31 Ocak-22 Şubat tarihleri arasında Kova burcunda geri harekette olacak. Retro olarak adlandırdığımız bu hareket, Merkür ile Dünya’nın kendi çevresindeki dönüş hızı aynı olmadığından, Dünya’dan bakıldığında Merkür’ün geride kalıyor gibi görünmesidir.
Astrolojik olarak ileri giden gezegenler enerjilerini kolaylıkla ifade ederlerken, retro gezegenler kendi enerjilerini açık açık gösteremez ve enerjilerini içe döndürürler.
Merkür senede 3 kere retro hareketinde olur. Bu dönemde iletişim konularında çözülmeden es geçilmiş konular gündeme gelir. Hem çevremizle iletişimde zorlanırız hem de iletişim sağlayan teknolojik araçlarda problem yaşarız. Bu problemler aslında var olan ama halledilmemiş konulara aittir. Bu içe dönüş de bunları halledebilmemiz için sorunların görünür hale gelmesini ifade eder.
Merkür’ün retro dönemleri aynı zamanda yarım kalmış projelerle, tamamlanması gereken çalışmalarla uğraşmak için uygun zamandır.
Merkür retro hareketteyken yeni bir işe başlamamaya, önemli bir imza atmamaya, teknolojik alet almamaya dikkat edilmelidir. Yapılacaksa bile şartları çok iyi değerlendirerek harekete geçilmelidir.
Doğum haritasında Merkür’ü retro olan kişiler içinse retro dönemleri daha verimli, girişken geçirilecek zamanlardır.
Bu dönemde dikkat edilmesi gereken tarihler;

📍10 Şubat’ta düşüncelerimiz daha gergin, iletişim de çekişmeli olabilir. Özellikle geçmiş konularla ilgili fevri davranmamaya dikkat edilmeli.
📍13 Şubat eski aşk konuları gündemde olacaktır.
📍15 Şubat’ta sözlerimizi, düşüncelerimiz abartma eğiliminden uzak duralım.
📍20-21 Şubat ise Merkür’ün durağan günleri olduğundan, retro etkisi daha yoğun hissedilir. Gerilimli değil verimli kullanmayı seçelim.

Sevgiler💫

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s