11 Ekim haftası, geçen hafta gerçekleşen Terazi Yeniayının gündeme getirdiği konularda geri dönük hesaplaşmaların derinleştiği bir hafta olacak. Değer duygusunu sorgulatan, takıntılı ilişkilerle ilgili konuları çözümleme şansımız var. Aslında karşılaşılan durumlar 19 Kasım Ay Tutulmasının fragmanı gibi. Görmezden gelirsek zaten bu olaylarla yine yüzleşeceğiz. En iyisi bu haftayı bir ön çalışma olarak değerlendirmek olacak.

11 Ekim Pazartesi gün genelinde yeni işlere girişmek ya da önemli karar vermek adına çok uygun değil. Uzun süredir bitmemiş işlerle, konularla ilgilenmek bugünü daha verimli kılacaktır.

12 Ekim Salı Satürn ileri konuma geçiyor. Son 5 aydır üzerinde daha fazla zaman harcadığımız konularda artık sorumluluk üstlenip ilerleme sağlayabiliriz. Yine bu gün iletişim krizleri yaşamaya müsait bir görünüm olduğundan konuşmalarda dikkatli olmaya çalışılmalı.

13 Ekim Çarşamba üzerinde çalışılmış, emek verilmiş konulardan verimli sonuç almak mümkün. Özellikle sabah saatleri daha da destek veren bir gökyüzü var.

14 Ekim Perşembe temkinli davranmak gereken bir gün. Beklenmedik şekilde gelişen durumlarda kontrolsüz tepki verebiliriz. Sağlıkla ilgili de kazalara, bel ve böbrek hassasiyetlerine dikkat edilmeli.

15 Ekim Cuma ise olumlu etkiler var. Finansal konularda, kendimizi ifade etmek istediğimiz alanlarda harekete geçebilir, ilerleme sağlayabiliriz. 15:00’e kadar olan zaman dilimini kullanmak daha iyi sonuç vermeye müsait.

Hafta sonu Ay Balık burcunda ilerleyecek. Duygular, hayaller daha ön planda olacak. 17 Ekim Pazar, Merkür ve Jüpiter retro hareketlerini bitirmeden önce girdikleri durağan evredeler. 19 Ekim’de her ikisi de ileri harekete geçmiş olacaklar. İki gezegenin durağan konumları geçmiş konuların daha da fazla gündemde olacağını anlatıyor. Aklımız biraz karışık olabilir. Düşüncelerimizi, duyduklarımızı iyi tartabilmek önemli. Yoksa yanılgı ile manipülasyon tuzaklarına düşebiliriz. Gün genelinde iletişimde akılcı diplomasiyi ön planda tutan ve olaylara sorgulayıcı bakış açısıyla bakan karlı çıkacak.

 

11 Ekim haftası yükselen burçlara göre alınacak etkiler şu şekilde;

YÜKSELEN KOÇ

Hafta başında ikili ilişkilerde finansal süreçler ön planda olacak. Ticari konularda çevreden destek alınabilecek fırsatlarla karşılaşılabilir. Gruplar içinde aktif geçirilecek bir hafta. Hafta sonu ise aşk hayatında gerçekçi ve daha yapıcı olmaya gayret edilmeli.

YÜKSELEN BOĞA

Çalışma ortamında rekabet içeren konularla uğraşmak gereken bir hafta. Gerekli durumlarda risk almaktan kaçınmamalı. Sadece arkadaşlardan gelen bilgilerin doğruluğuna dikkat edilmeli. Hafta sonu ise sağlık konularında, uzun seyahatlerde pürüzler yaşanabileceğinden temkinli olmakta fayda var.

YÜKSELEN İKİZLER

Hafta başında aşk hayatında görmezden gelinen detaylarla ilgilenilmek zorunda kalınacak. Yurt dışı bağlantılı konularda iş birliğine gitmenin verimli sonuçları olabilir. Eğlenceli seyahat planları yapılabilir. Hafta sonu çocuklarla ilgili konularda çok baskıcı olmamaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN YENGEÇ

Hafta başında arkadaş çevresi ve aile hayatı arasında kalınabilir. Çalışma hayatında güzel gelişmeler yaşamak mümkün. Evle ilgili bazı harcamalar, düzenlemeler yapmak gündemde olacak. Hafta sonu ebeveynlerle ilgili konularda karışıklık olmaması için daha dikkatli olmaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN ASLAN

Hafta başında yakın çevreyle olan ilişkilerde gündem aile konularında üstlenilen sorumluluklar olacak. İkili ilişkilerde mevcut sorunları aşmaya yönelik fırsatlarla karşılaşılabilir. Gerçeği yansıtmayan bilgilere itibar edilmemeli. Hafta sonu ise iletişimde sert bir dilden uzak durmakta fayda var.

YÜKSELEN BAŞAK

Hafta başında finansal konularda gerçekçi olunmamış durumlarla ilgilenmek gerekecek. Aileden destek almak mümkün. İkili ilişkilerde yanılgıya düşmemeye dikkat edilmeli. Hafta sonu ise gösterişten, aşırı harcamalardan uzak durmakta fayda var.

YÜKSELEN TERAZİ

Haftaya değerli hissetmeye engel olan korkuların gündeme gelmesi ile başlanabilir. Yakın çevreyle olan paylaşımlar keyif verecek. Aşk hayatı ile ilgili de olumlu gelişmeler yaşanabilir. Hafta sonu ise günlük düzenle ilgili aile içinde fevri tepki vermemeye dikkat edilmeli.

YÜKSELEN AKREP

Hafta başında ikili ilişkilerdeki sorunları kişisel olarak algılamamaya gayret edilmeli. Aileyle olan iletişim bu konuda destekleyici olabilir. Göz ardı edilmiş yeteneklerin de değerlendirilebileceği bir hafta. Hafta sonu ise aşk hayatında hayallere kapılmamaya dikkat etmek önemli.

YÜKSELEN YAY

Haftaya tamamlanmamış hedeflerle sebebiyle gündelik hayatı zorlayan deneyimlerle başlayabilirsiniz. Yakın çevreyle iletişimin kuvvetli olacağı bir hafta. Ailevi konularda ise gerçekçi olmayan beklentiler hayal kırıklığı yaratabilir. Hafta sonu arkadaşlarla olan iletişimde yargılayıcı olmamaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN OĞLAK

Hafta başında işle ilgili hedeflerde fazla riskli durumlar gündemde olabilir. Kaçırılmış kazanç fırsatlarını değerlendirmeye yönelmek verimli sonuç verecektir. İş hayatındaki iletişime, bilgi kirliliğine dikkat edilmeli. Hafta sonu ise tamamlanmamış sorumluluklara odaklanılabilir.

YÜKSELEN KOVA

Sorumluluk alınan konulara bakış, ev ve aile dengesini kurmaya çalışmak haftanın konusu olacak. Daha sosyal olma, seyahat etme isteği ön planda. Düşünceleri baskılamamaya ve net ifade etmeye çalışılmalı. Hafta sonu riskli kararlardan uzak durmak gerekebilir.

YÜKSELEN BALIK

Hafta başında ön yargı geliştirilmiş konularda ortaya çıkan krizlerle uğraşmak gerekebilir. Kariyer hayatında kısıtlı hissedilen alanlarda ilerleme yaşamak mümkün. Plansız harcamalar gündeme gelebilir. Hafta sonu kazalara karşı temkinli hareket etmeye gayret edilmeli.

 

Hepimize farkındalıklı bir hafta olması dileğimle sevgiler,

Aslıhan Doktoroğlu