Bu hafta 10 Temmuz Yengeç Yeniayının etkilerini hissedeceğimiz bir hafta. Güvenli hissetmek adına ruhumuzu besleyen ıskaladığımız konuları yakalama fırsatımız olacak.

Özellikle 12 Temmuz Pazartesi daha detaylı öğrenmek istediğimiz bir konuya eğilebiliriz. Düşüncelerimiz daha geniş bakış açılı olacak ve kendimizi rahat ifade edeceğiz. İsteklerimize yoğunlaşıp bu alanda yeni bir adım atmak için sabah saatlerini tercih edebiliriz.

13 Temmuz Salı ise Venüs ve Mars’ın Aslan burcunda kavuşumu var. Bu açı aşkı ve tutkuyu ön plana çıkarıyor. Hem sosyal ilişkilerde hem de ikili ilişkilerde baskın olma hali yaşanabilir. Sevgi uğruna iddialı girişimler olabilir. Aşka gelmek deyimini deneyimleyebiliriz. Bu yüzden ikili ilişkilerde abartılı durumlardan ve aşırı bonkör davranışlardan kaçınmaya dikkat edilmeli.

Sürpriz aşk haberleri de bu hafta gündeme gelebilir.

14 Temmuz Çarşamba öğle saatleri verimli işler çıkarmak, işe yenilik katmak için uygun bir zaman.

15 Temmuz Perşembe sezgilerimiz kuvvetli olacak. İlham gerektiren işlerle uğraşmak, geçmişe yönelik acılarımızı şifalandırmak mümkün.

Haftanın son 3 günü ikili ilişkiler konusunda dikkatli olmak önemli. Bir tarafın istediği diğer tarafa uymayabilir ve beklenmedik tepkilerle karşılaşılabilir. İnatlaşmaya, baskınlık kurmaya yönelik davranışlardan sakınalım. Mümkün olduğunca gurur ve kibri arka planda tutmak gereken günler. Maddi konularda da gelişebilecek beklenmedik durumlara esnek davranmaya gayret edilmeli.

12 Temmuz haftası yükselen burçlara göre alınacak etkiler şu şekilde;

YÜKSELEN KOÇ

Hafta başında evle ya da ebeveynlerle ilgili konular gündemde. Aşkın, eğlence hayatının hareketli olduğu bir hafta olacak. Hafta sonu fark edilmemiş konularla, elde olmayan durumlarla karşılaşılabilir.

YÜKSELEN BOĞA

Yakın çevreyle olan sorunlu ilişkilerde güzel gelişmeler yaşanabilir. İleriye dönük projelere odaklanılacak bir hafta. Hafta sonu ise nereye ait olunduğunu sorgulatacak olaylar, uzaklarla ilgili konular gündeme gelebilir.

YÜKSELEN İKİZLER

Hafta başında işle ilgili olumlu gelişmeler yaşanabilir. Aşk hayatında daha fazla iletişimde olmak istenen bu hafta elde olan değerler fazlaca sorgulanacak. Kriz yaratan durumlardan uzak durmak için kibirden sakınmak faydalı olacaktır.

YÜKSELEN YENGEÇ

Hafta başında ticari konulara ön yargısız yaklaşım olumlu sonuçlar verebilir. Kazançlar konusunda daha cesur davranmak isterken gerçeklerden kopmamaya dikkat edilmeli. Hafta sonu ikili ilişkilerde de güç savaşından uzak durulmalı.

YÜKSELEN ASLAN

Hafta başında duyguları baskı altında tutan konularla ilgili olumlu gelişmeler yaşanabilir. Giderlerle ilgili de yapılandırmalar yapılabilir. Hafta sonu ise korkularla yüzleşilecek olaylara fırsat gözüyle bakmakta fayda var.

YÜKSELEN BAŞAK

Hafta başında sosyal hayatta, arkadaşlarla yaşanacak paylaşımlarda olumlu bir akış var. İş birliği içinde olunan konularda yeni hedefler belirlenebilir. Hafta sonu ise ikili ilişkilerde saklı kalmış konularla yüzleşmek gerekebilir.

YÜKSELEN TERAZİ

Hafta başında çalışma ortamıyla ilgili düzenlemeler olabilir. İş arkadaşlarından destek alınabilir. Hafta sonu sosyal çevrede çok iddialı çıkışlar yapmamaya dikkat edilmeli. Üstlenilen sorumluluklarla ilgili de aileyle çatışma yaşanabilir.

YÜKSELEN AKREP

Hafta başında eğitimler, yeni geliştirilecek yaratıcı fikirler açısından olumlu bir etki var. Hayattan daha çok keyif almaya odaklanılabilir. Hafta sonu ise önyargıdan uzaklaşmaya ve aşk hayatında inatçı olmamaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN YAY

Hafta başında evle ve ebeveynlerle ilgili sorunlu konuları çözme fırsatı olacak. Giderleri de dengeleyecek adımlar atılabilir. Hafta sonu ise gerçekçi olmaya, iyimserlik adına kendini kandırmamaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN OĞLAK

Hafta başında ikili ilişkilerde güzel iletişimler, ortaklıklarda olumlu gelişmeler yaşanabilir. Yeni sözleşmeler, anlaşmalar gündeme gelebilir. Hafta sonu ise özel hayatta abartılı tepkilerden uzak durmaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN KOVA

Hafta başında iş hayatıyla ilgili kazanç getiren gelişmeler yaşanabilir. Günlük akışa farklı bir düzen getirmek mümkün. Hafta sonu ise sindirim sitemi sorunlarına karşı dikkatli olmakta fayda var.

YÜKSELEN BALIK

Hafta başında aşk hayatında olumlu gelişmeler olabilir. Çocuklarla da keyifli vakit geçirmek mümkün. Hafta sonu ise ikili ilişkilerde fazla eleştirel ve diretmeci olmamaya dikkat edilmeli.

 

Hepimize verimli bir hafta olması dileğimle sevgiler,

Aslıhan Doktoroğlu