13 Eylül haftasında, Başak burcunda ilerleyen Güneş’in yaptığı açılar ön plana çıkıyor. 14 Eylül Salı Neptün ile karşıtlık açısı var. Etkisini hafta genelinde hissedeceğimiz bu görünüm yaşanan olayların göründüğü gibi olmama halini veriyor. Bu yüzden bu hafta verilen sözlerin tutulmaması, alınan kararların çok gerçekçi olmaması ihtimaline karşı temkinli olunmalı. Sularla ilgili yaşanabilecek problemlere, sindirim sistemi rahatsızlıklarına karşı da dikkatli olmakta fayda var.

Pazartesi ve Salı günleri dikkatimiz daha dağınık olabilir, biraz tembellik yapmak isteyebiliriz.

15 Eylül Çarşamba ise nasıl eyleme geçtiğimizi ifade eden Mars Terazi burcuna geçiyor. 30 Ekim’e kadar Terazi burcunda ilerleyecek Mars bu burçta çok rahat etmez. Bu dönemde karar verip harekete geçmekte zorlanabilir, davranışlarda sürekli dengeyi gözetme çabasında olabiliriz. Enerjimizin büyük bir kısmını ilişkilere, iş birliği yaptığımız alanlara harcamak isteyeceğiz.

16 Eylül Perşembe gününü önemli iş başlangıçları ve görüşmeler için kullanmamak tercih edilmeli. Gün boyunca kibirli davranmak, durumları abartmak da mümkün.

17 Eylül Cuma kendimizi yetkin ve güçlü hissedeceğimiz bir gün. İşlerimizden verimli sonuçlar alabiliriz, olayları derinlemesine analiz edebiliriz. Bir taraftan da finansal konularda bazı sorunlarla karşılaşılabilir. Bu noktada ani karar almamak ve duyduklarımızı sorgulayarak ilerlemek, günün diğer destek veren açısını tam randımanlı kullanmamıza yardım edecektir.

18 Eylül Cumartesi Ay Kova burcunda ilerleyecek. Öğle saatlerinden itibaren önemli toplantılar, organizasyonlar, etkinlikler yerine daha dinlenmeye yönelik aktiviteler tercih edilebilir.

19 Eylül Pazar ise Ay Balık burcunda olacak. Merak ettiğimiz ama bir türlü öğrenemediğimiz konularda bilgi edinebiliriz. Alınan bilgilerin doğruluğunu iyi tartmak önemli olacak. Ortalığı karıştıran haberleri de bugün duymak olası. Akşamüstü saatleri sosyal aktivitelerle değerlendirilebilir.

13 Eylül haftası yükselen burçlara göre alınacak etkiler şu şekilde;

YÜKSELEN KOÇ

Hafta başında sağlık konularında daha dikkatli olmak önemli. Bağışıklığın, sindirim sisteminin hassas olacağı günler. İşle ilgili fırsatlar değerlendirilmeli, kazançlı sonuçlar elde edilebilir. Harcamalarla ilgili pürüzlerle karşılaşmak mümkün. Hafta sonu ise ilişkilerle ilgili geçmişe dönük sorgulamalar yaşanabilir.

YÜKSELEN BOĞA

Haftanın ilk günlerinde aşk hayatında kararsızlıklar yaşanabilir. Çocuklarla ilgili emin olunamayan durumlar, belirsizlikler de gündemde olabilir. Hafta ortasında bu konuları netleştirmek mümkün. Bu hafta iş hayatında çok anlaşılmıyor gibi hissedilebilir. Elden geldiğince açık iletişimde olmaya gayret edilmeli.

YÜKSELEN İKİZLER

Hafta başında iş hayatı ile aile hayatı arasında çizgiyi belirlemekte zorlanılabilir. Ev kazalarına karşı da dikkatli olmakta fayda var. Günlük düzende planda olmayan bazı gelişmeler sebebiyle kısıtlanmalar olabilir. Bu hafta ebeveynlerle ilgili sorunların çözümlenmesi mümkün.  Hafta sonu ise aşk hayatında gerginlikler yaşanabilir.

YÜKSELEN YENGEÇ

Hafta başında kardeşler ya da yakın arkadaşlarla ilgili gereğinden fazla verici olma isteği hayal kırıklıklarına yol açabilir. Teknolojik aletlerle ilgili aksaklıklar gündeme gelebilir. Ortaklaşa fikir geliştirme konusunda destekli bir hafta olacak. Aşk hayatında ise genel akışın biraz zorlanacağı günler. Hafta sonu aile içi iletişimde sakin olmaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN ASLAN

Haftanın ilk günlerinde finansal konularda temkinli olmaya, yanlış karar vermemeye dikkat edilmeli. İkili ilişkilerde de aşırı gururdan uzak durulmalı. Günlük düzenin verimli yönetilebileceği bir hafta olacak. Aile içinde fikir ayrılıkları yaşanabilir. Hafta sonu trafikte temkinli olunmalı.

YÜKSELEN BAŞAK

Hafta başında enerjiyi toplamakta, fikirlere odaklanmakta güçlük çekilebilir. İkili ilişkilerde de belirsizlikler gündemde olabilir. Hafta ortasında ise bu enerji dağılacak ve yetenekleri ortaya koymak için uygun bir görünüm olacak. İletişim konularında biraz kısıtlanma hissedilebilir. Hafta sonu ise başkalarıyla olan ilişkilerde haksızlığa uğradığını düşünmek ve bu yönde ani çıkışlar yapmak mümkün.

YÜKSELEN TERAZİ

Haftanın ilk günlerinde daha kaygılı olma, düzen kurma konusunda zorlanma halleri baskın olabilir. Dalgınlıkla bir şeyleri kaybetmek mümkün. Hafta ortasında yarım kalmış işleri tamamlama konusunda destek var. Maddi konularda planlar istendiği gibi gitmeyebilir. Hafta sonu ise bel ve böbrek hassasiyetlerine karşı temkinli olunmalı.

YÜKSELEN AKREP

Hafta başında arkadaşlarla olan ilişkilerde belirsizlikler, hayal kırıklıkları yaşanabilir. İkili ilişkilerde de işler planlandığı gibi gelişmeyebilir. Hafta ortasında ise yeni hedefler belirlemek ya da hedefler doğrultusunda harekete geçmek mümkün. Ailevi konularda bazı anlaşmazlıklar olabilir. Haftanın son günlerinde kendini sınırlandıran düşüncelere kapılmak yerine içe dönmek tercih edilmeli.

YÜKSELEN YAY

Haftanın ilk günlerinde iş ortamıyla ve üstlenilen sorumluluklarla ilgili düşünceler biraz kafa karıştırabilir. Bu sebeple çalışma ortamında ani çıkışlar yapmamaya dikkat edilmeli. Hafta ortasında bu enerji düzeleceğinden işle ilgili kazanç getirecek adımlar atılabilir. Rekabetin sebep olacağı gizli düşmanlıklara dikkat edilmeli. Hafta sonu ise gruplar içinde beklenmedik konuşmalara şahit olunabilir.

YÜKSELEN OĞLAK

Hafta başında düşüncelerimizde, hayata bakış şeklinde biraz tereddüte düşmek mümkün. Uzak seyahatlerde temkinli olunmalı. Hafta ortasında ise ne istediğini bilme ve bunu ifade etme konusunda daha güçlü hissedilecek. Arkadaşlarla maddi konularda fikir ayrılıkları yaşanabilir. Hafta sonunda otorite figürleriyle tartışmaya girmekten kaçınılmalı.

YÜKSELEN KOVA

Haftanın ilk günlerinde krizli konulara dair korkular gündeme gelebilir. Maddi konularda dikkatli davranmak önemli olacak. Bu endişelerin üstesinden gelmek için hafta ortası beklenmeli. İş hayatıyla ilgili bazı engellenmeler yaşanabilir. Hafta sonu ise ön yargılı tavırlardan uzak durmaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN BALIK

Hafta başında ilişkilerde yapılan fedakarlıklar, ilişkiye verilen emeğin karşılığının alınıp alınmadığı sorgulanabilir. Bu günlerde akıllar biraz karışık olacağından bu konularda harekete geçmemekte fayda var. Hafta ortasında sosyal hayat içinde daha mutlu ve etkin hissedilecek. Ticari konularda bazı kısıtlanmalar yaşanabilir. Hafta sonu ise kriz yaratacak iletişimlerden uzak durulmalı.

 

Hepimize keyifli bir hafta olması dileğimle sevgiler,

Aslıhan Doktoroğlu