Haziran ayının en zorlu haftasına geldik. Hem tutulmanın etkisi hem de Satürn-Uranüs açısı bu haftanın gündemini belirliyor. Bu sene 17 Şubat, 15 Haziran ve 24 Aralık’ta 3 kere gerçekleşecek bu açının ikincisini yaşayacağız. Bu görünüm otoriteyle, alışılmış ama değişmesi gereken sistemlerle çatışmayı, başkaldırıyı ve yenilenme sancısını anlatıyor. 

14 Haziran Pazartesi hedeflerimizle gerçekleşenler arasında uyumun olmadığı bir gün. Bugünü biraz gerçekçi duruşla geçirmek önemli. Ocak’tan bu yana ikili ilişkilerde dürüst ve samimi olmadığımız alanlarda yüzleşebiliriz. Gün genelinde dijital ortamlardaki dolandırıcılıklara daha dikkatli olmakta fayda var.

15 Haziran Salı dürtüsel hareket etmemeye, riskli hiçbir karar almamaya ve abartılı davranışlar sergilememeye dikkat edilmeli. Özellikle de günün ilk yarısı daha ihtiyatlı olmak gerekli.

16 Haziran Çarşamba her şeyin daha kusursuz olması için uğraşma hali baskın. Eleştirinin dozunu kaçırmamaya çalışılmalı.

17 Haziran’da ise fikir savaşları, güç mücadeleleri ön plana çıkıyor. Gün genelinde haklı olma takıntısından uzak kalmak gerginlikleri azaltabilir. Aynı zamanda ellerde, kollarda ve sindirim sisteminde hassasiyet olabilir.

Hafta sonu Balık burcunda ilerleyen şans ve bolluk gezegeni Jüpiter, 19 Ekim’e kadar sürecek retro hareketi için durağan konumda olacak. 4 aylık bu serüvenin özellikle Temmuz sonuna kadar olan kısmında farkındalığımızı yapılandırmaya gidebilir, yarım kalan eğitimlerimizi tamamlamayabiliriz. Bu dönemde ticari yatırımlarda gerekiyorsa küçülmek uygun olabilir. Gerçekleşmemiş adaletin de tecelli edebileceği günler olacak.

14 Haziran haftası yükselen burçlara göre alınacak etkiler şu şekilde;

 

YÜKSELEN KOÇ

Yakın çevreyle olan ilişkilerde anlaşılmama ya da yanlış anlama halleri olabilir. Maddi konular sebebiyle arkadaş gruplarında gerginlik yaşanabilir. İş hayatında da iletişim diline çok dikkat edilmesi gereken bir hafta olacak.

YÜKSELEN BOĞA

Harcamalarda, mali konularda ayakları yere sağlam basılması gereken bir hafta. İş hayatında ani tepkilerden kaçınmak, zorlanan durumlarda neyin değişmesi gerektiğine odaklanmak faydalı olacaktır. Ailevi konularda da ben merkezli davranmamaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN İKİZLER

Otorite görülen figürlerle ilgili hayal kırıklıkları yaşanabilir. Hayatın adil olmadığı düşünülen noktalarda isyan etmek yerine bakış şeklini değiştirmeye gayret edilmeli. Bu hafta fiziksel aktivitelerde riskli hareketlerden kaçınmaya dikkat.

YÜKSELEN YENGEÇ

Dalgınlık sebebiyle bir şeyler kaybetmeye ya da hırsızlıklara karşı temkinli olunması gereken bir hafta. Hesapta olmayan harcamalar da olabilir. Bonkörlüğün dozunu kaçırmamaya dikkat.

YÜKSELEN ASLAN

Maddi konulardaki planlarla ilgili gerçekçi olunmazsa hayal kırıklığı yaşanabilecek bir hafta.

İkili ilişkilerde keskin karar vermekten kaçınmalı. Ego merkezli davranışlar da krize yol açabilir, dikkat edilmeli.

YÜKSELEN BAŞAK

Kariyer hayatında birlikte yürütülen işlerde yanılgılara dikkat edilmesi gereken bir hafta. Çalışma ortamında beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. İkili ilişkilerde yalnız kalma ihtiyacını abartmamak gerilimleri azaltabilir.

YÜKSELEN TERAZİ

Yurt dışı ile ilgili işlerin ve akademik konuların beklendiği gibi gitmediği bir hafta olacak. Aşk hayatında ve çocuklarla ilgili konularda fevri karar vermemeye dikkat edilmeli. Ailevi konularda da dayatmacı davranışlardan uzak durmak gerginlikleri önleyebilir.

YÜKSELEN AKREP

Bu hafta aşk ilişkilerinde ya da çocuklara dair konularda yanlış değerlendirmeler bazı sorunlara yol açabilir. Evle ve aileyle ilgili sürpriz gelişmeler olabilir. İş hayatında kişinin kendini gereğinden fazla ön planda tutmamaya dikkat etmesi önemli.

YÜKSELEN YAY

Ailevi konularda iş birliği yapmaya çalışırken beklentilerle gerçekliğin örtüşmesine dikkat edilmesi gereken bir hafta olacak. İletişim şekli bazı gerginliklere yol açabilir. İkili ilişkilerde hükmedici davranmaktan kaçınılmalı.

YÜKSELEN OĞLAK

Çalışma arkadaşlarıyla olan iletişimde yanılgıların olma ihtimaline karşı temkinli davranılması gereken bir hafta olacak. Kendine verilen değerin sorgulanacağı gelişmeler yaşanabilir. Sağlıkla ilgili sorunları da ihmal etmemek önemli.

YÜKSELEN KOVA

Çocuklar ya da keyif için yapılan harcamaların iyi hesap edilmesi gereken bir hafta olacak. Bireysel olarak alınacak önemli kararları aceleye getirmemeye dikkat edilmeli. Gizli işlere de girilmemesi gereken günler.

YÜKSELEN BALIK

Evle ya da ebeveynlerle ilgili verilecek kararlarda hayal kırıklığı yaşamamak için etraflıca düşünmek gereken bir hafta olacak. Bilinçaltıyla ilgili konular zorlayabilir. Ailevi konularda karşı tarafa baskı kuran tavırlardan kaçınmaya dikkat edilmeli.

Hepimize doğru kararlar vereceğimiz bir hafta olması dileğimle sevgiler.