16 Ağustos haftası Venüs’ün burç değişimi ile başlıyor. Sevgi ifademizi ve sosyal yaşantımızı anlatan Venüs yöneticisi olduğu Terazi burcuna geçiyor. 11 Eylül’e kadar burada ilerleyecek Venüs bu süre içinde hayatımızda uyum ve huzur arayışında olacağımızı gösteriyor. İlişkilerde dengeyi kurmaya çalışma, estetik konulara daha çok ilgi gösterme ve sosyalleşme isteği artacak.

17 Ağustos Salı otorite figürleriyle tartışmamaya, gereksiz eleştiriler yapmamaya ve dayatmacı davranmamaya dikkat edilmeli. Sinirin, tansiyonun yüksek olacağı bugün sağlık için sakinliği korumak önemli olacak. Salı gecesi de bilinçaltından bize yoğun mesaj veren rüyalar görebiliriz.

18 ve 19 Ağustos fikirleri ortaya koyarken sınır tanımayan bir tavır söz konusu olabilir. İletişimin ve düşüncelerin çok aktif olacağı günler. Kafaya taktığımız, etkisinden kurtulamadığımız konulara odaklanma hali var. İntikam fikrinden uzak kalmaya, daha çok stratejik düşünmeye gayret edilmeli.

20 Ağustos Cuma önemli işlerimizi sabah saatleri yerine günün ikinci yarısına bırakmak daha verimli sonuç verecektir. Gün genelinde konulara yaratıcı yaklaşımlar, farklı çözümler getirebiliriz. Aynı zamanda egomuzu besleyen abartılı duruşlardan, harcamalardan uzak durulması gereken de bir gün.

22 Ağustos Pazar ise öğle saatlerinde Kova burcunda bir dolunay gerçekleşecek. 8-22 Ağustos arasını nasıl değerlendirdiğimizin sonuçlarını göreceğiz. Özellikle güçlü olanın gücünü nasıl kullandığı gündeme gelecek. Jüpiter’in eşlik ettiği ve önemli bir kraliyet yıldızına denk gelen bu dolunay aniden büyüyecek olayları da işaret ediyor. Eğitimde ve ticari konulardaki belirsizlikler nispeten netleşecek.

16 Ağustos haftası yükselen burçlara göre alınacak etkiler şu şekilde;

YÜKSELEN KOÇ

Pazartesi aşk hayatında baskıcı olmamaya dikkat edilmeli. Hafta genelinde abartılı söylemlerden, bencil yaklaşımlardan uzak kalmak önemli. Hafta sonuna doğru işle ilgili konularda farklı yaklaşımlar güzel sonuç getirebilir.

YÜKSELEN BOĞA

Pazartesi çocuklarla ilgili konularda baskıcı olmamaya özen gösterilmeli. Aileyle ilgili konularda sorunlara aşırı tepki vermeden yaklaşmamak önemli. Aşk hayatında atılacak farklı adımların sonuçları güzel olabilir.

YÜKSELEN İKİZLER

Hafta başında düşünceler, konuşmalar baskı altında hissettirebilir. İletişim şeklinde ben merkezli düşünmemeye dikkat edilmeli. Aile içindeki sürpriz gelişmeler yarım kalan konuları tamamlamaya yardımcı olacaktır.

YÜKSELEN YENGEÇ

Pazartesi iletişim şeklinde abartıya kaçmamaya dikkat edilmeli. Hafta genelinde harcamalar konusunda gerçekçi olunmalı. Hafta sonuna doğu arkadaşlarla yaşanacak keyifli gelişmeler olabilir.

YÜKSELEN ASLAN

Hafta başında sağlıkla ilgili daha temkinli davranılmalı. İkili ilişkilerde karşı tarafı göz ardı etmeden denge kurmaya çalışılması gereken bir hafta. İşle ilgili farklı fırsatlar güzel hissettirebilir.

YÜKSELEN BAŞAK

Pazartesi çalışma ortamında ani çıkışlar yapmamaya dikkat edilmeli. Konuları görmezden de gelmeden objektif bir şekilde dile getirmeye çalışmak yerinde olacaktır. Hafta sonuna doğru olaylara farklı bakış açısıyla yaklaşmak güzel sonuçlar doğurabilir.

YÜKSELEN TERAZİ

Hafta başında arkadaşlarla olan ilişkilerde ısrarcı olmamaya dikkat edilmeli. Hafta genelinde iddialı hedefler yerine ayağı yere sağlam basan adımlara odaklanılmalı. İlham gerektiren alanlarda güzel sonuçlar alınabilir.

YÜKSELEN AKREP

Pazartesi iş hayatında yaşanabilecek fikir dayatmalarından uzak durulmalı. Gerçekleştirilemeyecek sorumlulukların altına girmemeye dikkat edilmeli. Hafta sonuna doğru gruplarla keyifli zaman geçirmek, arkadaşlardan destek almak mümkün.

YÜKSELEN YAY

Hafta başında ticari konularda keskin çıkışlar yapmamaya, ani karar almamaya dikkat edilmeli. Hafta genelinde olaylara ön yargılı bakmamak da önemli. İşle ilgili gelişen farklı durumlar değerlendirilebilir.

YÜKSELEN OĞLAK

Pazartesi kazalara karşı temkinli olmak, riskli hareketlerden kaçınmak önemli. Hafta genelinde harcamalar konusunda aşırıya kaçmamaya dikkat edilmeli. Eğlenceli seyahat planları yapılabilir.

YÜKSELEN KOVA

Hafta başında ikili ilişkilerde baskı altında hissetme, kuruntularla uğraşma yaşanabilir. Mümkün olduğunca dengeyi tutturmaya çalışılmalı, sadece onaylanmak için hareket etmemeli. Hafta sonuna doğru giderleri dengelemeye yönelik olumlu gelişmeler yaşanabilir.

YÜKSELEN BALIK

Pazartesi gizli düşmanlıklar, saklı kalmış konular gündeme gelebilir. Hafta genelinde sağlığa ve beslenme düzenine daha çok dikkat edilmeli. İkili ilişkilerde beklenmedik güzel gelişmeler olabilir.

Hepimize farkındalığı yüksek bir hafta olması dileğimle sevgiler,

Aslıhan Doktoroğlu