Bu haftaya yaz gündönümü ile başlıyoruz. Güneş ışınlarının Yengeç Dönencesi’ne dik geldiği gün olan 21 Haziran, Kuzey Yarım Küre’de en uzun gündüzün yaşandığı gündür.

Güneş de Yengeç burcuna geçecek. Şimdiden tüm Yengeçlerin doğum günleri kutlu olsun.

Gündemi yoğun olan Haziran ayının son haftasında en önemli gökyüzü olayı Oğlak burcundaki dolunay olacak.

21 Haziran Pazartesi duygusallığın, merhametin öne çıkacağı bir gün. Sezgilerimize güvenebiliriz. Olaylara anlayışla yaklaşma hali ağır basacak. Yine de öğle saatlerinde anlık tepkiler vermemeye dikkat edilmeli. Akşamüstü de bolluk gezegeni Jüpiter 19 Ekim’e kadar sürecek retro yolculuğuna başlıyor. Bu sürecin özellikle 28 Temmuz’a kadar olan kısmı içsel süreçlerimize odaklanmak için çok uygun.

22 ve 23 Haziran’da Merkür retro hareketini bitirmeden 2 gün boyunca durağan konumda olacak. Bu dönemler iletişim konularında daha da dikkatli olmamız gereken zamanlardır. Çarşamba akşamüstü saatlerinde durumlara önyargılı yaklaşmamaya ya da gerçekçilikten uzaklaşmamaya dikkat edilmeli.

23 Haziran Çarşamba geçmiş finansal konularla ya da ikili ilişkilerle ilgili olumlu ilerlemeler olabilir.

24 Haziran Perşembe akşam saatlerinde Oğlak burcunda dolunay gerçekleşecek. Kısıtlanmışlıkların ve belirsizliklerin üzerine gidip harekete geçme isteğini tetikleyen bir dolunay olacak. Gizli kalmış durumlar da ortaya çıkacak. Yüzleşmelerin yaşanacağı iki haftalık dönemde bu durumları ilerleme fırsatı olarak görmek gerekiyor. Aynı zamanda sularla, denizlerle ilgili kazalara da dikkat etmekte fayda var.

Perşembe günü ikili ilişkilerde kıskançlık sürtüşmelerinden ve güç savaşlarından da uzak durulmalı. Perşembe itibariyle Merkür ileri harekete geçiyor, iletişim akışında rahatlamayı hepimiz hissedeceğiz.

25 ve 26 Haziran, Neptün durağan konumda olacağından dalgınlıklar, karışıklıklar yaşanabilir.

27 Haziran’da ise sevgi gösteriş şeklimizi etkileyen Venüs Aslan burcuna geçecek ve 22 Temmuz’a kadar burada ilerleyecek. Venüs Aslan burcundayken duyguları daha rahat gösterme, hayranlık uyandırmak isteme ve keyfe düşkünlük ön planda olacak.

21 Haziran haftası yükselen burçlara göre alınacak etkiler şu şekilde;

YÜKSELEN KOÇ

Hafta ailevi konularda güzel gelişmelerle başlarken, uzaklardan gelen bilgiler de gündemde olacak. İş hayatındaki belirsizliklerin netleşmesine yol açacak konular ön planda. İkili ilişkilerde unutkanlıklar ya da yanlış anlamalar olabileceğinden daha dikkatli olmakta fayda var.

YÜKSELEN BOĞA

Hafta başında gruplarla ve yakın çevreyle ilgili güzel gelişmeler yaşanabilir. Eğitimle ya da yurt dışıyla ilgili konulardaki belirsizliklerin netleşmesi gündemde olacak. Evle ya da ebeveynlerle ilgili konularda plan değişiklikleri yapmak zorunda kalınabilir.

YÜKSELEN İKİZLER

Maddi konularda olumlu bir akışla başlayan haftada kendini daha değerli hissettirecek olaylarla karşılaşılabilir. Bırakmakta zorlanılan bir durumu netleştirecek gelişmeler gündemde olacak. İşle ilgili konularda dalgınlıklara, aksiliklere dikkat edilmeli.

YÜKSELEN YENGEÇ

İç sese daha çok odaklanmak gereken, istekleri uygulamaya yönelik gelişmelerle başlayan bir hafta olacak. İkili ilişkilerde uzun süredir devam eden belirsizliklere daha iyimser yaklaşılabilir. Maddi konulardaki hesaplamalarda daha dikkatli olunmalı.

YÜKSELEN ASLAN

İçsel süreçlere odaklanılacak ve duygulara yoğunlaştıkça iyi hissedilecek bir hafta başlıyor. Sağlık konularıyla ve günlük düzenle ilgili bazı kararlar alınacak. Harcamalarda ve bağımlılık geliştirilmiş konularda dikkatli olmak önemli.

YÜKSELEN BAŞAK

Hafta arkadaşlarla ve işbirliği yapılan kişilerle ilgili güzel gelişmelerle başlayacak. Aşk hayatında yaşanılan kararsızlıkların bitirileceği olaylar gündeme gelebilir. İlişkilerde gizlenmiş konular ortaya çıkacaktır.

YÜKSELEN TERAZİ

Hafta başında iş hayatında ve çalışma şartlarında güzel gelişmeler yaşanabilir. Evle ya da ebeveynlerle ilgili konular ağırlıklı gündemde olacak. Arkadaşlarla ilgili bazı konular yüzünden günlük düzende değişiklikler yapmak zorunda kalınabilir.

YÜKSELEN AKREP

Aşk hayatında güzel gelişmelerle başlayacak bu haftaya iyimser bir bakış açısı hakim olacak. Kardeşler ve yakın arkadaş ilişkilerindeki belirsizlikler netleşecek. Geçmişten gelen maddi konular sorun çıkarabilir.

YÜKSELEN YAY

Hafta başında aileden maddi yardım alınabilir, giderlerde düzenleme yapılabilir. Finansal konulardaki belirsizlikleri halletmek üzerine harekete geçilecek. Evle ilgili alınacak kararlarda gerçekçi olmaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN OĞLAK

Hafta başında ikili ilişkilerde güzel gelişmeler, paylaşımlar olabilir. Bireysel pek çok konuda fikren netleşilecek ve kararsızlıklar bitecek. Giderler konusunda daha dikkatli davranmaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN KOVA

Hafta başında çalışma ortamında değerli hissedilecek. Sağlıkla ilgili olumlu gelişmeler yaşanabilir. Bitirilmesi gereken konularda daha rahat adım atılacak. Eski aşk ilişkileri gündeme gelebilir.

YÜKSELEN BALIK

Hafta başında çocuklarla ilgili konularda ya da aşk hayatında güzel gelişmeler olabilir. İleriye dönük hedeflerde netleşme sağlayacak konular gündeme gelecek. Sağlık sorunlarına karşı daha dikkatli olmakta fayda var.

Hepimize güzellikler bulacağımız bir hafta olması dileğimle sevgiler,


Aslıhan Doktoroğlu