26 Temmuz haftasına Kova dolunayının etkileri ile başlıyoruz. Dolunayın anlattıklarını daha detaylı olarak 24 Temmuz Kova Dolunayı yazımdan okuyabilirsiniz.

26 Temmuz Pazartesi olaylara çok gerçekçi bakamayabiliriz. Öğle saatlerinde, kendimizi gereğinden fazla adadığımız konularda hayal kırıklığı yaşama potansiyelimiz var. Duygusal karar verilmemesi gereken bir gün.

27 Temmuz Salı sabah saatleri yeni fikirler üretmek, farklı yaklaşımları denemek için uygun.

28 Temmuz Çarşamba ise iletişim şeklimizi etkileyen Merkür Aslan burcuna geçecek. 12 Ağustos’a kadar burada ilerlerken konuşmalar daha iddialı, kendine güvenen bir tarzda olacak. İletişimde coşku ve yaratıcılık artacak. Yaklaşımlarda daha politik ve örgütleyici bir tarz seçilecek.

Aynı günün son saatlerinde yaşamla mücadele şeklimiz gösteren Mars da 15 Eylül’e kadar devam edecek Başak burcu geçişine başlıyor. Bu dönemde enerjimizi daha çok mevcut düzeni korumak için kullanmayı tercih edeceğiz. Eksik kalan işleri tamamlama motivasyonu yüksek olacak. Verimli olacağını düşündüğümüz alanlarda adım atacağız.

29 Temmuz Perşembe, ani verilen kararlardan, finansal konularda risk almaktan ve iddialı hareketlerden uzak durulması gereken bir gün. Gökyüzünde sabırsız ve hareketli bir enerji hakim olacağından dürtüsel davranmamak önemli.

30 Temmuz Cuma sevgi ifadesinde kendimizi kısıtlanıyormuş hissedebiliriz. Maddi konularda da beklenmedik gelişmeler, engeller çıkabilir.

Hafta sonu gökyüzü daha keyif odaklı olma halini, arkadaşlarla yeme-içme aktivitelerini destekliyor. Fakat ikili ilişkilerde sorunlar dile gelebilir. Pazar günü akşamüstü saatlerinde Merkür ve Güneş kavuşumu var. Aklımızdan geçenler, ne düşündüğümüz önemli olacak. Bu yüzden gün boyu niyetlerimize, dileklerimize, dualarımıza dikkat edelim. Orijinal fikirler de üretebiliriz.

26 Temmuz haftası yükselen burçlara göre alınacak etkiler şu şekilde;

YÜKSELEN KOÇ

Sosyal hayat ile gündelik koşturmaları dengelemeye çalışılacak bir hafta olacak. Aşk hayatında abartılı hareketlerden uzak durmak önemli. Hafta sonu beslenme düzenine daha çok dikkat etmek gerekebilir. Yaratıcı fikirler geliştirilebilir.

YÜKSELEN BOĞA

İş hayatıyla ilgili konuların öne çıkacağı bir hafta olacak. Ailevi konularda ani karar almamaya dikkat edilmeli. Aşk hayatında diretilen bazı fikirlerden dolayı kısıtlanmış hissedilebilir. Hafta sonu evle ilgili planlar yapılabilir.

YÜKSELEN İKİZLER

Haftaya aileyle aynı şekilde düşünmeme sebebiyle gündeme gelen olaylar ağırlığını koyacak. İletişim dilini kontrollü tutmaya dikkat edilmeli. Eleştirilere karşı daha toleranslı olmak gerekebilir. Hafta sonu ise daha kişisel isteklere dönük kararlar vermek iyi gelecektir.

YÜKSELEN YENGEÇ

Maddi konulara, hesaplamalara daha fazla zaman harcanacak bir hafta olacak. Bazı konularda ısrarcı olmamaya çalışmalı. İşle ilgili beklenmedik durumlar özel hayatı zorlayabilir. Hafta sonu kazançlarla ilgili güzel diyaloglar gelişebilir.

YÜKSELEN ASLAN

Hafta genelinde ikili ilişkiler gündemdeki konu olacak. Gururu, kibri ön planda tutan hareketlerden uzak durmaya gayret edilmeli. Beklenmedik harcamalar yüzünden günlük düzeni değiştirmek gerekebilir. Hafta sonu ileri dönük hedeflere odaklanılabilir.

YÜKSELEN BAŞAK

Sağlıkla ve beslenme düzeni ile ilgili konuların öne çıkacağı bir hafta olacak. Gizli rekabetler yaşanabilir. Aşk hayatında kriz çıkartacak olaylardan uzak durmaya dikkat edilmeli. Hafta sonu sezgiler kuvvetli olacak.

YÜKSELEN TERAZİ

Çocukların ya da eski aşkların gündemde olacağı bir hafta. Özgürlük konusunu çok abartmamaya dikkat edilmeli. İkili ilişkilerde gizli kalmış konularla yüzleşilebilir. Hafta sonu sosyal hayat hareketli olacak.

YÜKSELEN AKREP

Arkadaşlarla geçirilen zamanla aile hayatının dengesini kurmaya çalışılacak bir hafta olacak. Bazı arkadaş ilişkilerinde gerginlik yaşanabilir. İşle ilgili konularda riskli adım atmamaya dikkat edilmeli. Hafta sonu kariyerle ilgili değişik fikirler geliştirilebilir.

YÜKSELEN YAY

Kardeşlerle ve yakın arkadaşlarla olan ilişkilerin öne çıkacağı bir hafta olacak. Bu alandaki iletişimde çok eleştirel olmamakta fayda var. Çocuklarla ilgili hesapta olmayan harcamalar çıkabilir. Hafta sonu daha geniş bir bakış açısıyla düşünmek mümkün.

YÜKSELEN OĞLAK

Kazançlara ve değerli hissetme haline odaklanılacak bir hafta olacak. Bu konuda düşünülenden farklı durumlar gelişebilir. Harcamalarda abartıya kaçmamaya dikkat edilmeli. Hafta sonu bazı korkularla ilgili farkındalık geliştirilebilir.

YÜKSELEN KOVA

İkili ilişkilerde göz ardı edilmiş isteklere odaklanılacak bir hafta olacak. Bunu yaparken kriz çıkarmamaya dikkat edilmeli. Hatalara odaklanmadan iletişim kurmak önemli. Hafta sonu aşk hayatına dair farklı bakış geliştirilebilir.

YÜKSELEN BALIK

Bilinçaltına itilmiş konuların gündeme geleceği bir hafta olacak. İkili ilişkilerde denge sağlanmaya çalışılacak. Çalışma hayatında abartılı davranışlardan kaçınmaya gayret edilmeli. İş birliği yapılan konularda beklenmedik tepkiler olabilir. Hafta sonu evle ilgili farklı bir düzen oluşturulabilir.Hepimize verimli bir hafta olması dileğimle sevgiler,

Aslıhan Doktoroğlu