Haftaya Zafer Bayramı ile başlıyoruz. Bizlere bağımsızlığımızı armağan eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman şehitlerimizi saygı ile anıyor, tüm ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

30 Ağustos’ta nasıl iletişim kurduğumuzu gösteren Merkür, 6 Kasım’a kadar kalacağı Terazi burcuna geçiyor. Bu dönemde düşüncelerimizi ifade ederken iletişim şeklimizi daha diplomatik tutmaya çalışacağız. İlişkilerde dengeyi korumak da önceliğimiz olacak.

Bu hafta genelinde gergin açılar var. Hafta sonuna doğru daha olumlu bir etki hakim olacak.

Bir sonraki hafta gerçekleşecek Başak Yeniayının desteğini Pazar günü almaya başlayacağız.

Pazartesi objektif olmak ve mantığı ön planda tutmak önemli olacak. İlgilenilen konularda kurallara takılıp ana fikri kaçırmamaya gayret edilmeli.

31 Ağustos Salı otorite figürleri ile zorlanmalar olabilir. İletişimde çok eleştirel olmamaya gayret edilmeli. Aynı zamanda gün genelinde sindirim sistemi sorunlarına da yatkınlık olduğundan yeme, içmeye daha dikkatli olmakta fayda var.

1-2 Eylül’de ise davranışlarla hayaller arasında bir uyumsuzluk olacağından harekete geçmeden önce iyi düşünmek gerekiyor. Düşüncelerle eylemler paralel gitmeyebilir.

Daha duygusal davranma eğilimi yüksek. Hedefe kararlı bir şekilde ulaşmak isteyebiliriz. Fakat hedef göründüğü gibi mi, bunu iyi tartmak önemli.

3 Eylül Cuma yeni bir işe başlamak ya da önemli görüşmeleri yapmak yerine mevcut işleri toparlamak tercih edilmeli.

4 Eylül Cumartesi ikili ilişkilerde dengeyi kurmakta zorlanılabilir. Beklenmedik gelişmeler gerginlik yaratabilir. Karşı taraftan onay almak için gereksiz tavizlere girilmemesi gereken bir gün. Finansal konularda da riskli karar alınmamalı.

5 Eylül Pazar ise 7 Eylül’de gerçekleşecek Başak Yeniayının etkilerini hissetmeye başlıyoruz. Havanın bir müddet için yumuşadığı, olumlu destek aldığımız günler olacak.

Düşünceleri gerçekçi bir şekilde hayata geçirmek, iletişim ile sağlam temeller oluşturmak için uygun olan pazar gününün 17:20’ye kadar olan kısmı değerlendirilebilir.

İlişkilerde tutkular yoğunlaşıp kıskançlık krizleri de yaşanabilir. Fiziksel görünümle ilgili ani karar almak da mümkün. Ama uygulama için yeniay sonrasını beklemek daha verimli sonuç verecektir.

30 Ağustos haftası yükselen burçlara göre alınacak etkiler şu şekilde;

YÜKSELEN KOÇ

Hafta genelinde çalışma ortamıyla ilgili konular gündemde olacak. Günlük akışta beklenmeyen aksamalar olabilir. Sağlığa da bu hafta dikkat edilmeli Hafta sonu ise ikili ilişkilerde verimli paylaşımlar, konuşmalar yaşanabilir.

YÜKSELEN BOĞA

Haftanın öne çıkan konusu ilişkiler olacak. Her şey göründüğü gibi olmayabilir ya da ilişkilerde kendini kandırma yaşanabilir. Çocuklarla ilgili konular da planlandığı şekilde gelişmeyebilir. Hafta sonu işle ilgili konularda güzel fikirler geliştirmek, faydalı konuşmalar yapmak mümkün.

YÜKSELEN İKİZLER

Evle ve ebeveynlerle ilgili konuların gündemde olacağı bir hafta. Uzaklardan beklenmedik haberler alınabilir. Arkadaşlarla yapılan planlarda son anda değişiklikler olabilir. Hafta sonu çocuklarla iletişimin verimli olduğu zaman fakat ikili ilişkilerde krizlere dikkat edilmeli.

YÜKSELEN YENGEÇ

Haftanın öne çıkan konusu iletişim olacak. İşle ilgili konular, yakın çevreyle olan ilişkiler gündeme gelecek. Trafikte de dikkatli olmak gereken bir hafta. Hafta sonu ise aileyle ya da evde geçirilecek zaman verimli değerlendirilebilir.

YÜKSELEN ASLAN

Kazançlar ve maddi konular haftanın gündeminde olacak. Gelir gider dengesini tutturmak için gerçekçi olmaya dikkat edilmeli. İlişkilerde de değer duygusu sorgulanacak. Hafta sonu ise yakın çevreyle ve kardeşlerle olan ilişkilerde olumlu gelişmeler yaşanabilir.

YÜKSELEN BAŞAK

Tempolu bir hafta olacak. Gerek sağlık gerekse ilişkilerle ilgili konuları yoluna koymaya çalışılacak. Fiziksel aktivitelerde temkinli olmaya gayret edilmeli. Hafta sonu işle ilgili verimli sonuçlar alınabilir.

YÜKSELEN TERAZİ

Yarım kalmış konuların, kısıtlanma hissedilen alanların gündemde olacağı bir hafta. İkili ilişkilerde fark edilmemiş durumlarla yüzleşilebilir. Ailevi konularda da geri planda kalmış olaylar ortaya çıkabilir. Hafta sonu ise aşk hayatında abartıya kaçılmazsa keyifli vakit geçirmek mümkün.

YÜKSELEN AKREP

Sosyal çevrenin ve arkadaşlık ilişkilerinin gündemde olacağı bir hafta. İş arkadaşlarıyla yaşanacak farklı gelişmeler olabilir. Aşk hayatında gizli düşmanlıklarla uğraşmak zorunda kalınabilir. Hafta sonunu ise daha sakin ve içe dönük geçirmek iyi gelecektir.

YÜKSELEN YAY

Hafta genelinde sorumluluklar ve iş hayatıyla ilgili konular gündemde olacak. İş ortamındaki iletişim trafiği zorlayıcı gelebilir. Çocuklarla ilgili sorumluluklarda planda olmayan gelişmeler yaşanabilir. Hafta sonu ise sosyallik artacak ama harcamalara dikkat edilmesi gerekli.

YÜKSELEN OĞLAK

Eğitimin ve yurt dışı faaliyetlerinin gündemde olacağı bir hafta. İşle ilgili konularda aniden bozulan anlaşmalar olabilir. Maddi konularda farklı yaklaşımlara açık olmaya gayret edilmeli. Hafta sonu ise üstlenilen sorumluluklarda olayları farklı gösterme çabasına girilmezse güzel sonuç alınabilir.

YÜKSELEN KOVA

Hafta genelinde finansal konular gündemde olacak. Kimseye karşı baskıcı tutumda olmamaya dikkat edilmeli. Trafikte ve kardeşlerle iletişimde hesapta olmayan gelişmeler yaşanabilir. Hafta sonu ise seyahat ya da eğitim planları yapılabilir.

YÜKSELEN BALIK

İkili ilişkilerin ve ortak yürütülen faaliyetlerin gündemde olacağı bir hafta. Arkadaş ilişkileri özel hayatta soruna sebep olabilir. Maddi konularda da beklenmedik durumlar söz konusu. Hafta sonu sürüncemede kalmış konular netleşebilir.


Hepimize huzurlu bir hafta olması dileğimle sevgiler,

Aslıhan Doktoroğlu