31 MAYIS HAFTASI

Haftaya Merkür’ün geri harekete geçmesi ile başlıyoruz. 24 Haziran’a kadar İkizler burcunda retro konumda olacak Merkür iletişim konularında sorunlu ama es geçilmiş noktaları gündemimize getirecek. Retro dönemleri içe dönüş dönemleridir. Yarım kalan konuları, işleri tamamlamak için uygun zamanlardır. Üç haftayı bu şekilde değerlendirebiliriz.

31 Mayıs Pazartesi hayaller için harekete geçmek, başkalarına yardımcı olmak, ilham gerektiren konularda girişimlerde bulunmak için destekli bir gün.

1 Haziran Salı önemli işleri öğleden sonraya bırakmak verimli sonuç almamız için daha uygun.

2 Haziran Çarşamba sevgi şeklimizi ve değer duygumuzu ifade eden Venüs Yengeç burcuna geçiyor. 27 Haziran’a kadar da burada ilerleyecek. Bu dönemde ilişkilerde daha duyarlı olma, güven ve huzuru evde, ailede arama hallerimiz ağır basabilir. Maddi konularda sahip olduklarımızı korumaya daha odaklı olacağız.

3 Haziran Perşembe hedeflere kararlı bir şekilde ilerlemek, otorite figürleri ile olumlu ilişkiler kurmak adına güzel bir gün. Daha çok günün ilk yarısını değerlendirmekte fayda var.

4 Haziran Cuma ilişkilerde merhamet, paylaşım ön plana çıkıyor. Yaratıcılık gerektiren konularda da olumlu bir akış olacaktır.

Hafta sonu ise dalgınlığa, yanlış anlaşılmalara, potlara ve aldanma hallerine yatkınlık fazla. Özellikle de cumartesi günü bu konular kontrolsüz öfke hallerine sebep olabilir. Ateşle ilgili konulara, patlamalara ve güç çatışmalarına dikkat edilmeli.

31 Mayıs haftası yükselen burçlara göre alınacak etkiler şu şekilde;

 

YÜKSELEN KOÇ

Hafta başında aileye destek olunabilir ya da evle ilgili düzenlemeler için harekete geçilebilir. Özellikle dekorasyon değişiklikleri gündeme gelebilir. Ebeveynlerle de daha çok vakit geçirmek keyif verecek. Güvenilen arkadaşlardan destek almak mümkün. Hafta sonu kardeşlerle, yakın arkadaşlarla geriye dönük değerlendirmeler yapılabilir.

YÜKSELEN BOĞA

Hafta arkadaşlarla yoğun iletişim trafiğiyle başlıyor. Yakın çevreye karşı daha koruyucu davranma isteği olacak. Kısa seyahatler planlanabilir. İş ortamında önemli kişilerden destek almak mümkün. Hafta sonu abartılı çıkışlara, maddi konularda yapılabilecek dalgınlıklara karşı dikkatli olmakta fayda var.

YÜKSELEN İKİZLER

Hafta başında iş hayatı ya da kazançlarla ilgili bir hedefi hayata geçirme fırsatı yakalanabilir. Maddi konularda şanslı bir hafta. Yüklenilen sorumlulukların karşılığı alınabilir. Farklı bakış açısına sahip kişilerin yardımı olabilir. Hafta sonu riskli hareketlere, kazalara karşı daha dikkatli olmakta fayda var.

YÜKSELEN YENGEÇ

Haftaya fiziksel olarak da, zihinsel olarak da enerjik başlanacak. Seyahat ya da eğitim planları yapılabilir. Olaylara daha pozitif bakma eğilimi var. Finansal konularda bazı yapılandırmalara gidilebilir. Hafta sonu ise ikili ilişkilerde gerginliklere karşı fevri çıkışlardan uzak durmaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN ASLAN

Hafta başında bırakılmak istenen bir alışkanlıkla ilgili adım atılabilir. Psikolojik süreçleri şifalandırmak için güzel bir hafta. Biraz gözlerden uzak, evde yalnız vakit geçirmek istenebilir. İkili ilişkilerde, karşı taraftan yönlendirici destek alınabilir. Hafta sonu ise sağlığa dikkat edilmeli.

YÜKSELEN BAŞAK

Hafta arkadaşlarla iş birliği kurma, birbirine yardımcı olma gündemi ile başlıyor.

Gruplar içinde daha aktif olunacak. Hedeflere yönelik ilerlenebilecek bir hafta. İş ortamında üstlerden destek alınabilir. Hafta sonu ise ikili ilişkilerde ani çıkışlar yapmamaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN TERAZİ

Hafta başında mesleki konularda yeni bir düzen oluşturmak için harekete geçilebilir.  Çalışma ortamında daha verimli ilerlenecek bir dönem. İşle ilgili konularda aktif olunacak. Yaratıcı yaklaşımlar geliştirilebilir. Hafta sonu ise iş ile aile hayatının dengesini iyi ayarlamaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN AKREP

Hafta başında bir yandan yaratıcı fikirler oluştururken diğer taraftan da seyahat planları yapılacak. Olaylara daha iyimser bakılacak bir hafta. Aşk hayatında güzel gelişmeler olabilir. Aile büyüklerinden destek alınacak. Hafta sonu ise ikili ilişkilerde kıskançlık yanılgısına girmemekte fayda var.

YÜKSELEN YAY

Hafta başında evle ilgili giderleri düzenlemek için bazı adımlar atılabilir. Aileden bazı maddi yardımlar alınabilir. Bu dönemde maddi konularda daha korumacı olma hali öne çıkıyor. Yapılacak anlaşmalar, sözleşmeler için yetkin kişilerden görüş almakta fayda var. Hafta sonu ikili ilişkilerde karşı tarafı iyi dinlemeye dikkat edilmeli.

YÜKSELEN OĞLAK

Hafta ikili ilişkilerde arzu edilen fikirleri hayata geçirme fırsatı ile başlıyor. Birlikteliklerde daha koruyucu ve merhametli olma hali öne çıkıyor. İş birliklerinde de olumlu bir iletişim akışı olacak. Hafta sonu günlük düzeni aksatacak bazı arızalar yaşanabilir.

YÜKSELEN KOVA

Hafta başında iş hayatıyla ilgili bazı olumlu girişimler olabilir. Günlük akışta daha anlayışlı olma hali ön planda. Kazançların da olumlu etki alacağı, bireysel kararlılığın fazla olduğu bir hafta. Hafta sonu ise ikili ilişkilerde ve çocuklarla ilgili konularda söylenilenlere daha çok dikkat etmekte fayda var.

YÜKSELEN BALIK

Haftaya hobilerle ilgili aktifleşilerek başlanıyor. Çocuklara karşı daha anlayışlı olma hali var. Aşk hayatında da olumlu gelişmeler olabilir. Evle ilgili tamamlanmamış konular halledilebilir. Hafta sonu ise ailevi konularda yanlış anlaşılmalara karşı dikkatli olmakta fayda var.

 

Hepimize verimli ve keyifli bir hafta olması dileğimle sevgiler,

Aslıhan Doktoroğlu