4 Ekim Pazartesi geçmişe dönük konulara daha geniş açıyla bakma ve sorunları çözümleme fırsatı veren bir açı ile haftaya başlıyoruz. İletişimde ben bilirim tavrından uzak durulursa olumlu sonuçlar almak mümkün. Mevcut işleri toparlamak, haftayı planlamak için güzel bir gün.

5 Ekim Salı ise dalgınlıklar, kafa karışıklıkları olabilir. Özellikle ilişkilerle ilgili durumlarda yoğun beklentiler hayal kırıklıklarına yol açabilir. Şaşırtıcı haberlerin de alınabileceği bir gün.

6 Ekim Çarşamba Terazi burcunda, Mars’ın eşlik ettiği bir yeniay var. Ağırlıklı konu ilişkiler olacak ve bu haftaya ani verilen kararlar damgasını vuracak. Geçmişten gelen ilişki sorunları ya da bir yanı yarım kalmış ilişkiler tekrar gündeme gelebilir. Yeniay civarındaki günler özellikle yakın çevremizle kurduğumuz ilişkilerde zorlanmalar yaşayabiliriz. Yine bu günlerde bel ve böbrek sorunlarında artış yaşanabileceğinden hassasiyeti olanların daha dikkatli olmasında fayda var. 

7 Ekim Perşembe sevgiyi nasıl ifade ettiğimizi ve nasıl ilişki kurduğumuzu anlatan Venüs Yay burcuna geçecek ve 5 Kasım’a kadar burada ilerleyecek. 7 Ekim-5 Kasım arasında sosyalleşme isteği, dışa dönük tutumlar baskın olacak. İlişkilerde özgürlüğe düşkünlük artabilir.

8 Ekim Cuma ilişkilerdeki eşitliğe ve adalet konularına karşı daha tepkisel davranabiliriz. Haksızlığa, kısıtlanan özgürlüklere karşı verilen tepkilerde kontrolü kaybetmemeye dikkat edilmeli.

9 Ekim Cumartesi akşam saatlerine kadar rutin işlerle uğraşmak, önemli konuşmaları bugün yapmamak günü daha gerilimsiz geçirmemize yardımcı olabilir. Gün genelinde ani çıkışlar, beklenmedik davranışlar sergilenmesi mümkün.

Retro harekette olan Satürn 12 Ekim’de düz harekete geçecek. Düz hareketine geçmeden önce de 10-11 Ekim tarihlerinde baskı yaratan bir konumda olacak. Son 5 aydır yoğunlaştığımız konularda yeterli hazırlığı yaptıysak 12 Ekim sonrasında bu alanda sorumluluğu üstlenip ilerleme sağlayabiliriz. Fakat 10-11 Ekim tarihlerinde, özellikle bu alanlarda zorlanma yaşamamız mümkün.

4 Ekim haftası yükselen burçlara göre alınacak etkiler şu şekilde;

YÜKSELEN KOÇ

Pazartesi rekabet içeren konularda şanslı olacaksınız. Fakat net olmayan durumlarla ilgili risk almamaya dikkat edilmeli. Birlikteliklerin ağırlıklı gündemde olacağı bu hafta beklenmedik harcamalarla da karşılaşılabilir. Hafta sonunda da arkadaşların sorunlarıyla ilgilenmek gerekebilir.

YÜKSELEN BOĞA

Hafta başında çalışma hayatında fikir geliştirmek, mevcut sorunları çözmek mümkün. Uzun vadeli hedefler konusunda gerçekçi olmaya dikkat edilmeli. Sağlıkla ilgili durumlar, günlük düzeni sağlamaya çalışma gündemde olacak. Hafta sonu ise işle ilgili konular baskı yaratabilir.

YÜKSELEN İKİZLER

Pazartesi finansal konulardaki sorunları çözmek için uygun bir görünüm var. Kibirli davranmamaya dikkat edilmeli. Hafta genelinde çocuklarla ilgili gelişmeler ön planda olurken aşk hayatında da bazı tamamlanmalar yaşanabilir. Hafta sonu hayata bakış şeklini zorlayan konularla karşılaşılabilir.

YÜKSELEN YENGEÇ

Hafta başında kendinizi çok rahat hissetmediğiniz konularla ilgili olumlu gelişmeler yaşanabilir. Ailevi olayların gündemde olacağı bu hafta arkadaş çevrenizde de beklemediğiniz gelişmeler yaşanabilir. Hafta sonu ise finansal konular canınızı sıkabilir.

YÜKSELEN ASLAN

Pazartesi yakın çevreyle olan ilişkilerde geçmiş konular üzerinden güzel paylaşımlar yapılabilir. Bu hafta pot kırmamaya dikkat edilmeli. Özellikle iş ortamındaki konuşmalarda, yazışmalarda daha hassas olunmalı. Hafta sonu ikili ilişki sorunları huzursuz edebilir.

YÜKSELEN BAŞAK

Pazartesi maddi konularda sorunlu durumları çözümlemek, güzel sonuç almak mümkün. Yalnız atılacak imzalara dikkat edilmeli. Kazançlarla ilgili gündemin yoğun olacağı bir hafta olacak. Yurt dışı bağlantılı işlerde beklenmedik gelişmeler yaşanabilir.

YÜKSELEN TERAZİ

Yeniayın etkisinin yoğun hissedileceği bir hafta olacak. Pazartesi özel hayata dair bazı konuları çözümlemek mümkün. Maddi konularda karşılaşılacak aksaklıklarla uğraşmak zorunda kalınabilir. Bel ve böbrek rahatsızlıklarına karşı da tedbirli olunmalı.

YÜKSELEN AKREP

Hafta başında tamamlanması gereken konuları bitirmek için uygun bir görünüm var. İlişkilerle ilgili kafa karıştıran, belirsiz durumlar olabilir. Bu yüzden dikkatli olunmalı. Hafta sonu ailevi konularla daha fazla uğraşmak zorunda kalınabilir.

YÜKSELEN YAY

Pazartesi sosyal çevrede sorunlu giden konular çözümlenebilir. Karşı tarafa aşırı güven duyup bazı noktaların gözden kaçmadığından emin olunmalı. Sağlık konusunda ani gelişen olaylar yaşanabilir. Hafta sonu iletişim aletleri ile ilgili sorun yaşama ihtimaline karşı tedbirli olunmalı.

YÜKSELEN OĞLAK

Pazartesi maddi konularda veya sorumluluk üstlenilmiş alanlarda, iddialı konuşmalardan uzak durulursa olumlu sonuçlar alınabilir. Arkadaş çevresinde yaşanan bazı sorunlara dahil olunabilecek bir hafta. İş hayatında ani risk almaktan kaçınılmalı.

YÜKSELEN KOVA

Hafta başında yaşama bakış şeklini destekleyen gelişmeler yaşanabilir. Tek yönlü düşünmeden ilerlemeye dikkat edilmeli. Eğitim ya da tanıtımla ilgili konular da gündemde olacak. Hafta sonunda genel olarak fazla sorumluluk almış hissedilebilir.

YÜKSELEN BALIK

Pazartesi maddi konulardaki mevcut sorunlara çözüm geliştirilebilir. Yurt dışı bağlantılı işlerde risk alınmamalı. Hafta genelinde finansal konular gündemde olacak. Hafta sonu ise

kısıtlanmış, sıkışmış hissedilebilir.

Hepimize sakinlikle ilerleyeceğimiz bir hafta olması dileğimle sevgiler,

Aslıhan Doktoroğlu