5 Temmuz haftasına değişikliklere yatkın olduğumuz ve yaratıcı faaliyetleri destekleyen bir etki ile başlıyoruz. Uzun zamandır denemek isteyip de harekete geçmediğimiz bir konuda adım atabiliriz. Pazartesi hoş sürprizler için uygun bir gün.

6 Temmuz Salı yanılgılara, dalgınlıklara karşı daha dikkatli olmak gerekiyor. Haziran başında yaşanılmış, beklentilerin karşılanmadığı olaylar tekrar gündeme gelebilir. Gün genelinde her duyduğumuza inanmamak önemli.

7 ve 8 Temmuz’da kendimizi yeterli hissetmediğimiz konularla ilgili umulmadık gelişmeler yaşanabilir. Özellikle onaylanmadığımızı düşündüğümüz ilişkilerde ani karar almamaya gayret edelim. Finansal konularda da çok rahat bir akışın olmadığı bu günlerde iddialı girişimlerden uzak durmalıyız.

9 Temmuz Cuma evle ilgilenmek, kullanılmayan eşyaları elden çıkarmak için güzel bir gün. Geçmiş sorunlu ailevi konuları da sonlandırma isteğinde olabiliriz.

10 Temmuz Cumartesi Yengeç burcunda bir yeniay olacak. Bu yeniay bize daha çok kendimizi güvenli hissettiğimiz alanlarda, ailemizle olan ilişkilerimizde neyin öncelikli olduğunu fark ettirecek. Gizli kalmış ya da göz ardı edilmiş konularla ilgili gelişmeler bazı adımlar attırabilir. Yakın çevremizle yaşadığımız sorunlara çözüm bulma fırsatımız da olacak.

Yeniayın etkilerini daha detaylı olarak Yengeç Yeniayı yazımda paylaşacağım.

11 Temmuz Pazar ise iletişim gezegeni Merkür Yengeç burcuna geçecek. 27 Temmuz’a kadar burada ilerlerken iletişim dilimiz duygusallaşacak. Bu süreçte karar verirken duygular ve mantık bazen çelişebilir ve objektif davranmakta zorlanabiliriz.

5 Temmuz haftası yükselen burçlara göre alınacak etkiler şu şekilde;

YÜKSELEN KOÇ

Hafta başında evle ilgili bazı değişimler, alışverişler gündemde. Yakın arkadaşlarla veya kardeşlerle yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. İkili ilişkilerdeki gerginlikleri de alıngan olmamak engelleyebilir. Hafta sonu ise ebeveynlerle ve evle ilgili konular öne çıkacak.

YÜKSELEN BOĞA

Pazartesi yeni fikirler geliştirmek ya da farklı bir eğitime başlamak için güzel bir gün. Maddi konularda yanılgıya düşmemeye, iyi hesap yapmaya dikkat edilmeli. Ebeveynlerle geçmiş konulara dair gerginlik yaşanabilir. Hafta sonu yakın arkadaşlarla ilgili gelişmeler gündeme gelebilir.

YÜKSELEN İKİZLER

Hafta başında maddi yeni girişimlerde bulunmak istenebilir. İşle ilgili konularda dalgınlıklara dikkat edilmeli. Genel olarak da iletişim dilinde ben bilirim tavrından uzak durmaya çalışılmalı. Hafta sonu kendini değerli hissetmek adına bazı kararlar alınabilir.

YÜKSELEN YENGEÇ

Hafta başında imaj değişikliği yapılabilir ya da kişisel konularda farklı kararlar alınabilir. Yurt dışı bağlantılı işlerdeki gelişmeler beklenilen şekilde olmayabilir. Genel anlamda çok sahiplenici ve ısrarcı davranmamaya gayret edilmeli. Hafta sonu kişinin ne istediğini sorguladığı zaman olacak.

YÜKSELEN ASLAN

Pazartesi yaratıcı bakışın ve sezgilerin fazla olduğu bir gün. Arkadaşlarla maddi konularda bazı yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. İkili ilişkilerde kısıtlanma, engellenme hissedilebilir. Hafta sonunu daha sakin, yalnız geçirmek daha iyi gelecektir.

YÜKSELEN BAŞAK

Hafta başında sosyallik, hareketlilik baskın olacak. İşle ilgili konularda gelişmeler beklenildiği gibi olmayabilir. Çalışma arkadaşları tarafından baskı yapıldığı hissedilebilir. Hafta sonu yeni ortamlara katılma, yeni arkadaşlıklar kurma söz konusu.

YÜKSELEN TERAZİ

Pazartesi mesleki konularda farklı girişimlerde bulunmak, yeni fikirler geliştirmek mümkün. Çok iyimser davranıp yanlış hesap yapmamaya dikkat edilmeli. İddialı hedeflerden ve aşırı harcamalardan da uzak durulmalı. Kariyerle ilgili yeni gelişmeler, kararlar olabilir.

YÜKSELEN AKREP

Hafta başında ikili ilişkilere farklı gözle bakılabilir. Finansal konularda yanılgılara karşı dikkatli olmakta fayda var. İş hayatında otorite kurma konusunda zorlanma yaşanabilecek bir hafta. Bu baskıyı ikili ilişkilere yansıtmamaya dikkat edilmeli. Hafta sonu seyahat ya da yeni bir eğitim planlaması gündemde olacak.

YÜKSELEN YAY

Pazartesi finansal konularda olumlu fırsatlarla karşılaşılabilir. İkili ilişkilerde hayal kırıklığı yaşamamak için gerçekçi olmaya dikkat edilmeli. Fanatik tartışmalardan, önyargılı davranışlardan da uzak durmak bu hafta önemli. Hafta sonu giderlerle ilgili düzenleme gündemde olacak.

YÜKSELEN OĞLAK

Hafta başında aşk konusunda güzel gelişmeler yaşanabilir. Gerginlik yaşamamak için çalışma arkadaşlarıyla olan iletişime dikkat etmekte fayda var. Cesur hareketlerin destek bulamayacağı bir hafta olacak. Hafta sonu ise ikili ilişkilerde yeni kararlar alınabilir.

YÜKSELEN KOVA

Pazartesi evdeki düzeni değiştirmek, rutinlerde farklılaşmak istenebilir. Yatırım konusunda iyi hesap yapmadan harekete geçmemekte fayda var. İkili ilişkilerde sorun yaşamamak için özgürlüklere gösterilen saygıya dikkat edilmeli. Hafta sonu sağlık ve beslenme düzeni gündemde olacak.

YÜKSELEN BALIK

Pazartesi sanatsal faaliyetlerle uğraşmak için uygun bir gün. Ailevi konularda beklentileri yüksek tutmamak hayal kırıklıklarını önleyecektir. Çok fazla detaylara takılmamaya ve eleştirel olmamaya dikkat edilmeli. Hafta sonu çocuklar ve keyfi konular gündemde olacak.

Hepimize huzurlu bir hafta olması dileğimle sevgiler,

Aslıhan Doktoroğlu