Bu hafta 7 Eylül’de gerçekleşecek Başak Yeniayının yoğun etkilerini barındırıyor. Hem kazançlarımızla hem de ilişkilerde yolunda gitmeyen durumlarla ilgili olumlu gelişmelere fırsat veren bir yeniay geliyor.

Duygulardan ziyade objektif bakış açısı bizi harekete geçirecek. Uzun zamandır bozulduğunu düşündüğümüz dengeleri yeniden kurmak için motivasyonumuz yüksek olacak.

Bu hafta, yeniay sonrasında başlangıçlar için değerlendirilebilir. Merkür retrosu gelmeden önce girişimler için kullanılabilecek uygun bir zaman diliminde olacağız.

6 Eylül Pazartesi oluşan açılar ve 7 Eylül Salı Başak Yeniayı ile hafta genelinde yolunda gitmeyen konularda harekete geçmeye istekliyiz. İlişkilerimizde yapıcı yaklaşımları destekleyen gökyüzü, finansal konularda da emek sarf edene yardımcı olacak.

Dikkat edilmesi gereken nokta hiçbir konuyu takıntı yapmamak olmalı. Sevgide yoğunluğu, adım atmayı, farklılığı denemeyi destekleyen açılar varken kıskançlık ya da bağlanma korkusunu da tetikleyen bir görünüm var.  

8 Eylül Çarşamba gününe ilişkilerle, adil olmakla ilgili düşünceler, konuşmalar damgasını vuracak. Bu durum ilk anda sıkıntılı gelse de, olaya çift yönlü bakılabilirse yapıcı çözümler geliştirebilmeyi sağlayacaktır.

10 Eylül’de nasıl değerli hissettiğimizi anlatan Venüs 7 Ekim’e kadar ilerleyeceği Akrep burcuna geçecek. Bu süre içinde sevgi ilişkilerinde daha tutkulu olmayı, aşkı derin yaşamayı tercih edeceğiz. Kendi değerimizi ilişkiler üzerinden sorgulama hali baskınlaşabilir.

10 Eylül Cuma diplomatik olmaya çalışırken verilen ani tepkiler ilişkilerde bizi zor durumda bırakabilir. Beklenmedik haberler de alabileceğimiz bir gün.

Hafta sonu ise yaşanılanlara daha derin anlam katma, yüzeysel olmama isteğindeyiz. Sezgilerimiz de daha kuvvetli olacak.

Pazar sabahı yoga, meditasyon gibi aktivitelerle derin farkındalık yakalamayı destekleyen açılar var.

6 Eylül haftası yükselen burçlara göre alınacak etkiler şu şekilde;

YÜKSELEN KOÇ

Bu hafta çalışma hayatına, günlük düzene odaklanılacak bir hafta. Bu konularda olumlu gelişmelerle sonuçlanacak adımlar atılabilir. İkili ilişkilerde daha çok sosyal ortamlarda paylaşımlar yaşanacak. Kıskançlık sebepli gerginlikleri büyütmemeye dikkat edilmeli.

YÜKSELEN BOĞA

Aşk hayatında yeni adımların atılabileceği, çocuklarla ilgili güzel gelişmelerin yaşanabileceği bir hafta. Keyifli seyahatlere ya da hobilerle ilgili faaliyetlere katılmak mümkün. İş hayatında da ne zamandır yapmak istenilen düzenlemeler yapılabilir. Çalışma arkadaşlarıyla olan ilişkilerde baskıcı olmamaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN İKİZLER

Aileyle ya da evle ilgili yeni adımların atılacağı bir hafta olacak. Bu alanlarda bazı yatırımlar yapılabilir. Ticari konularda şanslı bir dönem. Fakat kontrolsüz bir şekilde risk almamaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN YENGEÇ

Bu hafta iletişime ve eğitime odaklanılacak bir hafta. Sosyal yaşamla ilgili hoş sürprizler olabilir. Yeni anlaşmalar, görüşmeler gündemde. Aile içinde sorun yaşamamak için evle ilgili giderleri iyi hesaplamaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN ASLAN

Bu hafta kazançlarda, iş hayatında olumlu gelişmeler yaşanabilir. Bu alandaki fırsatlar değerlendirilmeli. Arkadaş çevresinden bir tanışma yeni bir ilişki de getirebilir. İletişimde takıntılı davranmamaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN BAŞAK

Başak temasının yüksek olduğu bu hafta her alanda yeni adım atmaya müsait. Eğitimle ya da yurt dışı bağlantılı işlerle ilgili güzel gelişmeler olabilir. Maddi konularda da kazançlı fırsatlarla karşılaşmak mümkün. Bu fırsatlara hırslı yaklaşmamaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN TERAZİ

Bu hafta farkındalığı arttırmak, korkuların dipteki sebebini anlamak için kullanılabilir. Finansal konularda da olumlu gelişmeler gündemde. Aşk hayatının hareketleneceği bu dönemde fiziksel değişim yapmak istenebilir. Hafta sonu takıntılı iletişimlerden uzak durulmalı.

YÜKSELEN AKREP

Bu hafta yeni ilişkiye başlamak ya da ilişkide yeni bir evreye geçmek için uygun. Sosyal hayat hareketlenirken ailevi konularda da güzel paylaşımlar yaşanacak. Gizli konulara takıntı yapmamaya, olayları saklamamaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN YAY

Bu hafta kariyerle ilgili olumlu gelişmeler değerlendirilmeli. Yeni iş görüşmeleri ya da toplum içinde daha aktif olunacak fırsatlarla karşılaşılabilir. Farklı fikirler, hedefler oluşturulabilir. Maddi konularda ileri dönük planları takıntı yapmamaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN OĞLAK

Bu hafta ticaretle ve eğitimle ilgili yeni gelişmelere açık bir hafta. İş hayatında kazançlı fırsatlarla karşılaşılabilir. Seyahat etmek ya da planlamak için de uygun zaman. İşle ilgili konularda baskıcı olmamaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN KOVA

Bu hafta borçlarla ya da paylaşımlı paralarla ilgili olumlu gelişmeler yaşanabilir. Uzun zamandır sürüncemede kalmış konularda netleşmeler mümkün. Hayata daha pozitif bakışı destekleyen bir hafta olacak. Gizli düşmanlıkları takıntı yapmamaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN BALIK

Bu hafta ortaklıklar ya da ikili ilişkilerle ilgili olumlu sonuçlar getirecek adımlar atılabilir. Yeni fikirler geliştirilebilir. İletişimin yoğun olacak. Bu yoğunlukta arkadaşların söylediklerine çok takılıp huzursuz olmamaya gayret edilmeli.

Hepimize verimli bir hafta olması dileğimle sevgiler,

Aslıhan Doktoroğlu