7 HAZİRAN HAFTASI

 

Yaz tutulmalarının ikincisini de bu hafta yaşayacağız. İkizler burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması, bizleri Mayıs sonundaki Ay tutulması ile gündeme gelen olaylara ilişkin adım atmaya zorlayacak.

Retro pozisyondaki Merkür’ün görevi büyük. Hepimize “zorlandığın konularda içe dön ve gölgenle yüzleş” diyor. Tabi bu sırada etrafta sapla samanı ayırmakta zorlanacağımız pek çok konuşma, haber, bilgi olacak. Duyduklarımızı sorgulamak çok önemli.

Dijital ortamlardaki dolandırıcılıklara, ilişkilerdeki sahte ifadelere dikkat.

8 Haziran Salı akşamüstüne kadar tamamlanması gereken konuları bitirmeyi destekleyen bir görünüm var. Kadın figürlerle yaşanan sorunlara çözüm bulmak mümkün.

10 Haziran Çarşamba İstanbul saatiyle 13:53’te gerçekleşecek Güneş tutulması Türkiye’den gözlemlenemeyecek. Güneş tutulmasının etkilerini daha ayrıntılı paylaşacağım.

11 Haziran’da yaşam irademizi ortaya nasıl koyduğumuzu ifade eden Mars Aslan burcuna geçecek. 29 Temmuz’a kadar Aslan burcunda ilerleyecek Mars, kendimizi daha çok ortaya koyma motivasyonu verecek. Hareketlerimiz keyif odaklı olurken ve cömertliğimiz de artacak.

Yine 11 Haziran, Merkür’ün pozisyonu sebebiyle dış iletişimden daha çok kendimizle olan iletişime ağırlık verilmesi gereken bir gün.

Hafta sonu ise yeme, içme aktivitelerini, aileyle ve dostlarla vakit geçirme isteğini arttıran etkiler var. Pazar öğlene kadar evle ilgili dekorasyon değişimleri yapılabilir ya da yaratıcı faaliyetlerle uğraşılabilir.

Yaklaşan Satürn-Uranüs karesinin de etkinlerinin hissedildiği bu hafta mümkün olduğunca riskli kararlar vermemeye, fevri davranmamaya dikkat edilmeli.

Denizlerle, sularla ilgili de problemlerle karşılaşabiliriz.

7 Haziran haftası yükselen burçlara göre alınacak etkiler şu şekilde;


YÜKSELEN KOÇ

Yakın arkadaşlar ve kardeşlerle olan ilişkilerin öne çıkacağı bir hafta. Geçmiş konularla ilgili haberler alınabilir. Bazı uzun vadeli planlar için düşünülenden daha çok harcama yapmak gerekebilir. Hafta sonu evle ilgilenmek, ebeveynlerle vakit geçirmek keyif verecek.

YÜKSELEN BOĞA

Maddi konularda yeni kararların alınabileceği, geri dönük hesapların gündeme geleceği bir hafta. İş hayatında beklenmedik gelişmeler olabilir. Daha çok sorumluluk almak gerekebilir. Hafta sonu güzel fikirler geliştirilebilir, yakın arkadaşlarla verimli paylaşımlar yaşanabilir.

YÜKSELEN İKİZLER

Üstlenilen sorumluluklara ve iş hayatına dair görüşlerin oldukça sorgulanacağı bir hafta. Kendi kendine dürüst davranmaya dikkat edilmeli. Psikolojik olarak hissedilecek gerginlik bakış açısını değiştirerek rahatlayabilir. Hafta sonu hoş sürprizler getirecek.

YÜKSELEN YENGEÇ

Uzun zamandır bitirilememiş konuların gündemde olacağı bir hafta. Tamamlanmalar için artık adım atma zamanının geldiği fark edilecek. Hesapta olmayan giderler sebebiyle bazı planlarda değişiklik yapılabilir. Hafta sonu tamamen şahsi seçimlerle geçirmek istenecek.

YÜKSELEN ASLAN

Sosyal hayatın hareketlendiği, gruplar içinde geçecek bir hafta. Eski dostlarla bir araya gelinebilir. İkili ilişkilerde dengeleri korumakta zorlanılabilir. Hafta sonu ilham gerektiren alanlarda güzel sonuçlar almak mümkün.

YÜKSELEN BAŞAK

Mesleki konulara, iş hayatına odaklanılacak bir hafta. Eksik kalmış konuları halletmek gerekecek. Günlük rutinleri değiştirmek zorunda kalınabilir. Hafta sonu arkadaşlarla seyahat planları yapmak, doğada vakit geçirmek mümkün.

YÜKSELEN TERAZİ

Ticari, hukuki konuların ve yurtdışı bağlantılı işlerin gündem oluşturduğu bir hafta. Hayata bakış şeklini sorgulatan olaylar olabilir. Keyfe yönelik durumlar için risk almamaya dikkat edilmeli. Hafta sonu maddi konularda güzel fırsatlarla karşılaşılabilir.

YÜKSELEN AKREP

Harcamaların, ödemelerin ağırlıklı gündem oluşturacağı bir hafta. Psikolojik olarak sıkışık hissetme hali, bırakılması gerekenleri bırakarak rahatlayabilir. Ailevi konulardaki sorumluluklar da tekrar gözden geçirilecek. Hafta sonu ikili ilişkiler açısından keyifli olacak.

YÜKSELEN YAY

Adil olmanın, denge kurmanın ve ikili ilişkilerin ön planda olacağı bir hafta. İş birliği yapılamayan alanlar gündeme gelebilir. Yakın çevreyle olan iletişimde fevri olmamaya dikkat edilmeli. Hafta sonu evdeki düzenlemelere, atılacakları belirlemeye ayrılabilir.

YÜKSELEN OĞLAK

Çalışma şartları ve sağlık konularının gündem oluşturduğu bir hafta. Birlikte çalışılan kişilerle ilgili yeni kararlar almak gerekebilir. Maddi konularda gerçekçi olmaya dikkat edilmeli. Hafta sonu aşk ilişkileri açısından güzel değerlendirilebilir.

YÜKSELEN KOVA

Çocukların, özel hayatın ağırlıklı gündem oluşturacağı bir hafta. Hobilerle ilgili bazı kararlar alınabilir. Aileden ziyade kişinin kendine vakit ayırmak isteyeceği bir dönem başlıyor. Hafta sonu ise evde düzenlemeler yapmak istenebilir.

YÜKSELEN BALIK

Ebeveynler ve evle ilgili konuların ön planda olacağı bir hafta. Geriye dönük bazı ailevi sorunlar gündeme gelebilir. Bırakılması gereken inançlarla ilgili esnek olmaya gayret edilmeli. Hafta sonu çocuklarla, yakın arkadaşlarla hoş vakit geçirilebilir, yaratıcı fikirler üretilebilir.

 

Hepimize iletişimi güzel bir hafta olması dileğimle sevgiler,

Aslıhan Doktoroğlu