Bu haftaya 8 Ağustos’ta yaşadığımız yeniay etkileri ile başlıyoruz. Özellikle hafta başında ani gelişmelere şahit olabiliriz. Yeniayın detaylı etkilerini Aslan Yeniayı yazımdan okuyabilirsiniz. Haftanın ikinci yarısı gökyüzündeki Başak enerjisi baskınlaşmaya başlayacak. Coşkun ve istekli tavrımız kendini daha makul ve mantıklı olma haline bırakacak.

Hafta genelinde Mayıs sonunda yaşadığımız konularla ilgili harekete geçmek durumunda olabiliriz. Aynı olaylara bu sefer daha sakin bakma şansımız olacak.

9 Ağustos Pazartesi ısrarcı tavırlardan, keskin çıkışlardan uzak durmaya dikkat edilmeli. Pazartesi ve salı günleri ikili ilişkilerde beklentileri çok yüksek tutmamak, harcamalarda da kontrolü kaybetmemeye çalışmak önemli.

11 Ağustos Çarşamba iletişim dili kibirli olmaya, inatlaşmaya çok yatkın. Bu yüzden önemli konuşmaları, görüşmeleri bugüne denk getirmemek daha iyi olacaktır.

12 Ağustos’ta ise iletişim gezegeni Merkür, Aslan burcundan Başak burcuna geçecek. 12-30 Ağustos arasında konulara daha analitik yaklaşmayı, sezgi ve duygudan ziyade mantığı ön planda tutmayı tercih edeceğiz.

12 Ağustos Perşembe değer verdiğimiz şeye odaklanma, bu konuda tutkulu davranma hali var. İkili ilişkiler için olumlu değerlendirilebilecek bir gün.

13-14 Ağustos’ta ise kazalara, suyla ilgili sorunlara ve sindirim sistemi rahatsızlıklarına karşı dikkatli olunmalı.

15 Ağustos Pazar belirsizliğin rahatsız edebileceği bir gün. İlişkilerde kendine hakim olamama sebebiyle bazı durumlarla yüzleşmek zorunda kalınabilir. Kendini kontrol etmeyle ilgili bir baskı olabileceğinden bugünü daha içe dönük geçirmek iyi gelecektir.

9 Ağustos haftası yükselen burçlara göre alınacak etkiler şu şekilde;

YÜKSELEN KOÇ

Hafta başında özellikle özel hayattaki iletişimde sakin kalmaya dikkat edilmeli. Yeme düzenini çok bozmamak mide sorunları yaşanmasına önlem olabilir. İşle ilgili konularda çevreye olumlu etkiler verilebilir. Hafta sonu ise aşk hayatında ani gelişmeler yaşanabilir.

YÜKSELEN BOĞA

Hafta başında aileyle olan iletişimde ısrarcı olmamaya dikkat edilmeli. İkili ilişkilerde karşı tarafı olduğu hali ile görmek önemli olacak. Bu şekilde sahip çıkılan ilişkilerde olumlu dönüşler olacaktır. Hafta sonu ise evle ilgili konularda beklenmedik gelişmeler yaşanabilir.

YÜKSELEN İKİZLER

Pazartesi yakın çevreyle olan iletişimde kriz yaratacak konulardan uzak durmaya gayret edilmeli. Ailevi konulara da olayı çok büyütmeden yaklaşmak önemli. Bu şekilde davranılırsa aslında aradaki ağı güçlendirmek mümkün. Hafta sonu ise trafikte, yolculuklarda temkinli davranılmalı.

YÜKSELEN YENGEÇ

Hafta başında maddi konular sebebiyle fevri tepki vermemeye dikkat edilmeli. Yakın çevreyle ya da kardeşlerle olan ilişkilerde beklentilerin yüksekliği sebebiyle hayal kırıklıkları yaşanabilir. İkili ilişkilerde karşı tarafa verilen değeri göstermenin olumlu dönüşleri olacaktır. Hafta sonu ise kazançlarla ilgili gerçekçi olmaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN ASLAN

Pazartesi günlük akışta gergin tepkilerden uzak durmaya gayret edilmeli. Kontrolsüz harcamalardan kaçınmalı. İşle ilgili olumlu gelişmelere sebep olacak görüşmeler yapılabilir. Hafta sonu ise kaygılar, korkular artabileceğinden daha içe dönük olma iyi gelecektir.

YÜKSELEN BAŞAK

Hafta başında gizli kalmış konular ya da kıskançlıklarla ilgili konuşmalarda sakin kalmaya gayret edilmeli. İkili ilişkilerde olayı olduğu hali ile görmeye odaklanmalı. Yaratıcı konularda ve aşkta etkileyici sonuçlar alınabilir. Hafta sonu ise sağlığa dikkat edilmeli.

YÜKSELEN TERAZİ

Pazartesi arkadaşlarla olan konuşmalarda baskıcı ya da inatçı davranmamaya dikkat edilmeli. İkili ilişkilerde fedakarlık konusu abartılmamalı. Yarım kaldığı düşünülen konularda tamamlanmalar yaşanabilir. Hafta sonu ise gruplar içinde yanlış anlaşılmalara bağlı gerginlikler olabilir.

YÜKSELEN AKREP

Hafta başında işle ilgili konularda yumuşak bir dil kullanmaya gayret edilmeli. Sosyal çevreyle olan ilişkilerde gerçeklikten uzak merhamet göstermek hayal kırıklığı yaratabilir. Uzun vadeli hedefler için olumlu sonuçlar getirecek görüşmeler gündemde olacak. Hafta sonu otorite olarak görülen kişilerle ilgili beklenmedik gelişmeler yaşanabilir.

YÜKSELEN YAY

Pazartesi ticari konularda ani karar vermemeye dikkat edilmeli. İşle ilgili konularda gerçekçi düşünmek, gereğinden fazla iyimser olmamak önemli. Bu şekilde davranarak olumlu gelişmeler elde edilebilir. Hafta sonu ise aileyle ilgili hesapta olmayan durumlar ortaya çıkabilir.

YÜKSELEN OĞLAK

Hafta başında verilecek her türlü kararda objektif olmaya çalışılmalı. Mümkün olduğu kadar ön yargıdan uzak durmak önemli. Diretmeden, kişinin sadece kendi bakış açısını anlatması olumlu gelişmelere sebep olabilir. Hafta sonu ise sürpriz harcamalar yapmak zorunda kalınabilir.

YÜKSELEN KOVA

Pazartesi ikili ilişkilerde keskin bir dil kullanmamaya dikkat edilmeli. Harcamalar konusunda da aşırıya kaçılmamalı. Bu hafta tutkuyla bağlı olunan değerlere sahip çıkmak iyi gelecek. Hafta sonu ise kazalara, mide sorunlarına karşı daha temkinli davranılmalı.

YÜKSELEN BALIK

Hafta başında çalışma ortamında ani çıkışlar yapmamaya, dayatmacı davranmamaya gayret edilmeli. İkili ilişkilerde de gerektiğinden fazla sorumluluk alınmamalı. Bu şekilde ilişki için daha sağlam adımlar atılabilir. Hafta sonu ise sindirim sisteminde hassasiyet olabileceğinden beslenmeye önem verilmeli.

Hepimize sakin bir hafta olması dileğimle sevgiler,


Aslıhan Doktoroğlu