Evler

https://astrolojihan.com/wp-content/uploads/2018/02/white_divider_top.png

Astrolojide, en genel şekliyle olay tanımlanırken, GEZEGEN konuyu, BURÇ nasıl algılanıp yaşanacağını, EV ise olayın hangi alanda kendini göstereceğini anlatır. AÇILAR da olayın nasıl bir zorlukta ya da kolaylıkta, hangi sertlikte ve sıklıkta geçeceğini ifade eder. Genel anlamda evlerin temsil ettiği konular şöyle;

https://astrolojihan.com/wp-content/uploads/2021/12/evler.jpg
1. Ev

Yönetici gezegeni Mars’tır. Yönetici burcu Koç’tur. Ben evidir. Kişilik, fiziksel yapı ve kendimizi gösteriş şeklimizle ilgilidir.

2. Ev

Yönetici gezegeni Venüs’tür. Yönetici burcu Boğa’dır. Maddi kaynaklar, kendi ürettiğimiz değerler, para kazanma kapasitemiz ve yeteneklerimizle ilgilidir.

3. Ev

Yönetici gezegeni Merkür’dür. Yönetici burcu İkizler’dir. Algımız, iletişimimiz, kardeşler ve yakın çevre ile ilişkiler, ilköğretim ve kısa yolculuklarla ilgilidir.

4. Ev

Yönetici gezegeni Ay’dır. Yönetici burcu Yengeç’tir. Aile, ev, yuva, kökler, ebeveynler, örf ve adetlerle ilgilidir.

5. Ev

Yönetici gezegeni Güneş’tir. Yaratıcılık, aşk, yeteneklerin dış dünyaya sergilenmesi, çocuklar ve keyifle ilgilidir.

6. Ev

Yönetici gezegeni Merkür’dür. Yönetici burcu Başak’tır. Meslekler, gündelik çalışma hayatı, hizmet etme, sağlık ve evcil hayvanlarla ilgilidir.

7. Ev

Yönetici gezegeni Venüs’tür. Yönetici burcu Terazi’dir. Evlilik, ortaklık, resmi ilişkiler, mahkemeler ve açık düşmanlıklarla ilgilidir.

8. Ev

Yönetici gezegeni Plüton ve Mars’tır. Yönetici burcu Akrep’tir. Başkalarının kaynaklarıyla değişim ve dönüşüm, miras, ameliyatlar, doğum, ölüm ve cinsellikle ilgilidir.

9. Ev

Yönetici gezegeni Jüpiter’dir. Yönetici burcu Yay’dır. Hayat felsefesi, genel kültür, inançlar, yasalar, yüksek öğrenim, uzak yolculuklar ve yabancılarla ilişkilerle ilgilidir.

10. Ev

Yönetici gezegeni Satürn’dür. Yönetici burcu Oğlak’tır. Toplumdaki statü, kariyer, otorite figürleri ve başarı ile ilgilidir.

11. Ev

Yönetici gezegeni Uranüs ve Satürn’dür. Yönetici burcu Kova’dır. Sosyal çevre, arkadaşlar, bilimsel keşifler, idealler, şans ve geride kalanlarla ilgilidir.

12. Ev

Yönetici gezegeni Neptün ve Jüpiter’dir. Yönetici burcu Balık’tır. Bilinçaltı, kolektif bilinç, kısıtlar, içe dönüş ve gizli düşmanlarla ilgilidir.

https://astrolojihan.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Bizi Takip Edin

© All Rights Reserved 2022. Created By BalTechno