14 Ekim Terazi Güneş Tutulması

11 October 2023by AstrolojiHan0

Adalet, er geç yerini bulur

Koç-Terazi burçlarında gerçekleşecek tutulma serisine 20 Nisan 2023 tutulması ile başlamıştık. Mart 2025’e kadar devam edecek bu tutulmalar, genel olarak hayatımızın merkezinde kalabilmemizi, başkalarının istekleri sebebiyle yaprak gibi savrulmamamız gerektiğini anlatıyor. 2025’e kadar Terazi burcunun gölge yönlerinden sıyrılıp, Koç burcunun olumlu ifadeleri doğru yol almamız gereken bir süreçteyiz.
14 Ekim’de Terazi burcunda olacak halkalı Güneş tutulması, neleri geride bırakmamız gerektiğinin altını çizen olayları seri şekilde gündemimize getirecek.
İstanbul saatiyle 21:55’de gerçekleşecek tutulma Türkiye’den izlenemezken Kuzey ve Güney Amerika’dan gözlemlenebilecek.
Terazi burcu dengeyi, adaleti, uyumu, diplomasiyi ve ilişkileri temsil eder. Tutulmanın konumu itibariyle daha çok bu alanlarda yolunda gitmeyen konuları düzeltmeye odaklanacağız.
Güneş tutulmaları aslında yeni başlangıçları anlatır. Bu tutulma da yeni başlangıç yapabilmek için bitirilmesi gereken noktaların altını çizecek. Genel hatları ile olayların 2025’e kadar yaşayacağımız süreci anlattığını unutmayalım.
Eğer farkındalığımızı arttırdıysak birçoğumuz için de yeni bir ilişki başlangıcı ya da ilişki içinde farklı bir noktaya gelmek söz konusu.
Tutulmanın gizli oyuncusu Uranüs karşımıza beklenmedik durumları çıkaracak. Özellikle 10-31 Ekim, 11-28 Kasım ve 15-25 Aralık tarih dilimlerinde bu gelişmeler daha ön planda olacak. Tutulma etkilerini Nisan 2024’e kadar ara ara hissettirecek.
Geçmişten getirdiğimiz ve bir türlü adaleti sağlayamadığımızı düşündüğümüz konulardan sonuç alma şansımız olacak. Bu noktada intikam duygusuna hiçbir şekilde düşmemeye dikkat etmemiz önemli. Kısasa kısas davranışlar uzun vadede bize sorun yaratabilir. Bu yüzden denge sağlamaya çalışırken sağduyudan uzaklaşmamaya gayret edelim.
Türkiye’ye önemli etkileri olan bu tutulma ve 28 Ekim Ay tutulması, yönetimle ilgili çarpıcı gelişmeleri, gençlerle ve sanat camiasıyla ilgili önemli kararları gündeme getirecek.
Dünya genelinde de ABD, Arjantin, Brezilya ve Venezüella’da ciddi gelişmelere şahit olabiliriz.
Terazi burcundaki Güneş tutulmasından 6-16 Nisan, 7-17 Ocak, 8-18 Temmuz, 10-20 Ekim arasında doğanlar ve haritalarında 21 derece öncü burçlarda (Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak) vurgusu olanlar daha yoğun etki alacaklar.
Aynı zamanda bu tutulma Eylül-Aralık 1958, Mayıs-Ağustos 1977, Aralık 1995-Mart 1996 arasında doğanların hayatlarına önemli değişimler getirecek.
Yükselen burçlara göre alacağımız etkiler;
YÜKSELEN KOÇ
İkili ilişkilerinizde kendinizi değersiz hissettiğiniz konular sebebiyle ilişkinizi sorgulayacağınız bir dönem olacak. Haksızlığın yaşandığı durumları sonlandırmaya çalışın. Ortaklı işlerde ani gündemler oluşabilir. Bitmesi gereken ilişkilerde ısrarcı olmamak uzun vadede size çok iyi hissettirecek.
YÜKSELEN BOĞA
Günlük akışınızda, çalışma ortamınızda bozulan dengeleri düzenleyeceğiniz bir süreç başlıyor. Sağlığınızla daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir. Çalışma arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde yeni sınırlar belirlemek isteyeceksiniz. Özel hayatınızda da kalıcı adımlar atabilirsiniz.
YÜKSELEN İKİZLER
Hayattan aldığınız keyfi tekrardan beslemenin önceliğiniz olacağı bir dönem. Hobilerinizle, aşk hayatınızla ya da çocuklarla ilgili konularda yeni adımlar atabilirsiniz. Sizin dışınızda gelişen olaylar bazı bitişlerin de yaşanması gerektiğini gösterecek. İş hayatınızda güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.
YÜKSELEN YENGEÇ
Ebeveynlerle ya da aile içindeki ilişkilerde dengeleri yeniden oluşturacağınız bir süreç başlıyor. Yaşam alanınızda değişim yaşayabilir, emlak alım-satımı gerçekleştirebilirsiniz.
Arkadaş çevrenizde gizli kalmış konuların bir anda ortaya çıkması gerginliklere sebep olabilir.
YÜKSELEN ASLAN
Yakın arkadaşlarla, kardeşlerle ilişkilerinize odaklanacağınız bir süreç. Bu ilişkilerde yeni dengeler oluşturmak isteyeceksiniz. Farklı eğitimler alabilir, kısa seyahatlere çıkabilirsiniz. Sosyal hayatınızın daha hareketli olacağı bir dönem başlıyor.
YÜKSELEN BAŞAK
Maddi konular, kazançlarınız önceliğiniz olacak. Kendi değerinizi sorgulayıp sonucunda yeni başlangıçlar yapacaksınız. Uzaklarla ilgili planda olmayan gelişmeler yaşanabilir. İkili ilişkilerinizde de uzun vadeli olacak adımlar atabilirsiniz.
YÜKSELEN TERAZİ
Sizler için önemli bir dönemdesiniz. Kendinize karşı adil davranmadığınızı düşündüğünüz konuları sonlandırmaya çalışın. Sağlığınızla ya da görünümünüzle ilgili değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. İş hayatınız daha aktif olacak.
YÜKSELEN AKREP
Sizi engelleyen, geride kalmanıza sebep olan korkularınızla yüzleşebileceğiniz bir dönemdesiniz. Bir türlü bitmeyen işlerinizi tamamlayacaksınız. Kendinize odaklanıp, özellikle ikili ilişkilerde merkezinizde kalmaya gayret edin.
YÜKSELEN YAY
Arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizdeki dengeleri yeniden belirlemek isteyebilir, farklı gruplara dahil olabilirsiniz. Uzun vadeli planlarınızı da hayata geçirmeye odaklanacaksınız. Çalışma ortamınızda beklenmedik gelişmeler gündeme gelebilir. Ummadığınız kişilerden de yardım alacağınız bir dönemdesiniz.
YÜKSELEN OĞLAK
Kariyer hayatının, işinizin daha ön planda olacağı bir süreçtesiniz. Çalışma ortamınızda adil olmadığını düşündüğünüz konuları değiştirmek isteyeceksiniz. Aşk hayatınızda sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Sosyal çevrenizden de destek alacağınız bir dönem.
YÜKSELEN KOVA
Hayata bakış şeklinizi genişletip olaylara daha iyimser yaklaşacağınız bu dönemde adil olmaya öncelik vereceksiniz. Yurt dışı bağlantılı işler ya da eğitimle ilgili konular hareketlenecek. Aile içinde beklenmedik gelişmeler yaşanabilir.
YÜKSELEN BALIK
Harcamaların, paylaşımlı paraların gündemde olacağı bir süreç. Bu alanlarda denge sağlamak önceliğiniz olacak. Kardeşlerle ilgili durumları daha farklı yönetmeniz gerekebilir. Kendinizle ilgili uzun vadeli kararlar alabilir, yeni bir eğitim ya da seyahat planı yapabilirsiniz.
Sevgilerimle,
Aslıhan Doktoroğlu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://astrolojihan.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Bizi Takip Edin

© All Rights Reserved 2022. Created By BalTechno