16 Ocak Haftası

16 January 2023by AstrolojiHan0

Geçen hafta Mars retro hareketini bitirip ileri pozisyona geçmişti. Bu hafta da Merkür retrosu bitiyor. 16 Ocak haftası, Mars ve Merkür’ün birbirleri ile konumları ve diğer sert açılar etkisiyle tansiyonu yüksek bir hafta olabilir. Cumartesi yaşanacak Kova Yeniayı Ocak ayının geri kalan kısmında bizleri rahatlatacak.

16 Ocak Pazartesi Ay Akrep burcunda ilerlerken finansal konulara, krizli gördüğümüz alanlara odaklanma eğiliminde olacağız. Akşam saatlerinde de duygusal iniş çıkışlar yaşayabiliriz.

17 Ocak Salı, güne daha pozitif başlayabiliriz. Sorunlara karşı toleransımız yüksek olacak. Önemli işlerimizi ve konuşmalarımızı günün ilk yarısında yapmaya dikkat edebiliriz.

18 Ocak Çarşamba maddi konularda ve ikili ilişkilerde ısrarcı olmamaya önem vermeliyiz. Manipülasyonlara açık etkilerin olduğu bugün, her şeyi yapmaya kendimizde hak görebiliriz ya da bu tarz davranışlarla karşılaşabiliriz. Öğle saatlerinde kazalara, sağlığımıza karşı daha özenli olmaya çalışalım.

19 Ocak Perşembe, 30 Aralık’tan beri retro harekette olan Merkür ileri konuma geçecek. İletişim alanında rahatlayacağımız bir süreç başlayacak. Günün ilk kısmını önemli işler için değerlendirebiliriz.

20 Ocak Cuma Güneş Oğlak burcundan Kova burcuna geçecek. Şimdiden tüm Kovaların yeni yaşları kutlu olsun. Cuma akşam saatleri bir konuya odaklanmak ya da sosyalleşmek için uygun saatler olacak.

21 Ocak Cumartesi Kova burcunda bir yeniay gerçekleşecek. Uzun süredir retroların gündemde olduğu sürecin bitişiyle ileri doğru bakmamıza destek verecek bir yeniay olacak. Kendimizi yıpranmış hissettiğimiz konularda, olayları daha farklı ele alarak ilerleme isteğimizi destekleyen bir süreç başlıyor. Enerjimizi kontrol etmekte zorlanabiliriz. Aklımızdan geçenlere eylemlerimizin yetişmediğini de düşünebiliriz. Mümkün olduğunca duygularla savrulmak yerine mantık odaklı hareket etmeye gayret edelim.

22 Ocak Pazar Ay Kova burcunda olacak. Günün ilk yarısında uzun zamandır ertelediğimiz işlerimizi halledebiliriz. Gün genelinde sevgi ifadelerinde zorlandığımızı, kendimizi baskı altındaymış gibi hissettiğimizi fark edebiliriz. Özellikle akşam saatlerinde önemli konuşmalardan uzak durmaya özen gösterelim.

16 Ocak haftası yükselen burçlara göre alınacak etkiler şu şekilde;

YÜKSELEN KOÇ

Haftanın ilk günlerinde iş hayatında güç çatışmaları, otorite kurmak için yapılan baskılar gündemde olabilir. Hafta genelinde çalışma ortamındaki iletişimde fevri olmamaya dikkat edilmeli. Hafta sonu itibariyle de sosyal çevrenizden, arkadaşlarınızda destek alıyor olacaksınız.

YÜKSELEN BOĞA

Hafta başında eğitimle ilgili konularda, yurt dışı bağlantılı işlerde kendinizi daha net ortaya koymak isteyebilirsiniz. Herhangi bir düşünceye takıntı yapmamaya gayret edin. Bu hafta işinizle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Uygulamaya geçmek için yeniay sonrasını beklemeniz daha verimli sonuçlar doğurur.

YÜKSELEN İKİZLER

Finansal konularda yanlış yönlendirilmelerden, riskli hareketlerden uzak durmanız gereken bu hafta sağlığınıza da dikkat etmelisiniz. Hafta sonu ileri dönük planlarınızı hayata geçirebilmek için olaylara farklı yaklaşmaya gayret edin.

YÜKSELEN YENGEÇ

Hafta başında ikili ilişkilerinizde, iş birliği yaptığınız alanlarda ısrarcı davranmamaya gayret edin. Sizin dışınızda gelişen olaylara fazla zaman ayırmanız gerekebilir. Hafta sonu ise finansal konularda sıkışık hissedebilir, bu alanda yeni kararlar alabilirsiniz.

YÜKSELEN ASLAN

Sosyal hayata yetişmeye çalışacağınız bu haftanın ilk günlerinde sağlıkla ilgili konularda ve günlük koşturma içinde zorlanabilirsiniz. Hafta sonuna doğru ise ikili ilişkilerinize dair yeni kararlar alabilir, bir şeyleri farklı kılmak isteyebilirsiniz.

YÜKSELEN BAŞAK

Hafta başında aşk hayatınızda kıskanç olmamaya ve varsa çocuklarınıza karşı baskıcı davranmamaya özen gösterin. İşinizle ilgili yapmak istedikleriniz için koşturacağınız bir hafta olacak. Hafta sonu ise günlük düzeninize ya da çalışma şartlarınıza dair değişimleri hayata geçirmek isteyebilirsiniz.

YÜKSELEN TERAZİ

Aile içinde alınan kararlarda ısrarcı ve yönlendirici olmamaya gayret edilmesi gereken bu hafta seyahatlerde ve evde yapılacak işlerde dikkatli olunmalı. Hafta sonuna doğru ikili ilişkilerde daha özgür olmak, çocuklarla ilgili yeni kararlar almak istenebilir.

YÜKSELEN AKREP

Haftanın ilk günleri yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde zorlanabilirsiniz. Israrcı olmamaya gayret edin. Trafikle ya da iletişimle ilgili konularda beklenmedik harcamalar gündeme gelebilir. Hafta sonuna doğru ise evinizle ya da ailenizle ilgili durumlara bir düzen getirmek isteyeceksiniz.

YÜKSELEN YAY

Hafta başında kontrolsüz harcamalardan ya da riskli yatırımlardan uzak durmaya çalışın. İkili ilişkilerde değerli hissetmek için fazla çabalayacağınız haftanın son günlerinde fikirlerinizi hayata geçirme arzusu yüksek olacak.

YÜKSELEN OĞLAK

Haftanın ilk günlerinde gruplar içinde baskın olmaya yatkınsınız. Güç gösterilerinden uzak durun. Hafta genelinde hızlı tempo sağlığınızı ihmal etmenize sebep olabilir. Yeniay döneminde finansal konularda yeni adımlar atmak isteyeceksiniz. Ailenizden yardım alabilirsiniz.

YÜKSELEN KOVA

Hafta başında otorite olarak gördüğünüz kişilerle çatışmak bazı korkularınızı tetikleyebilir. Özel hayatınızda sizin dışınızda gelişen olayları kontrol etmek için fazladan efor sarf etmeniz gerekebilir. Hafta sonuna doğru ise gerçekten istediğiniz şeyler için girişimde bulunma isteğiniz yüksek olacak.

YÜKSELEN BALIK

Haftanın ilk günleri kendinizi gruplar içinde ya da arkadaşlar arasında güç kavgalarının içinde bulabilirsiniz. Sosyal hayatınızla, aile yaşantınızı dengelemeye uğraşacaksınız. Hafta sonuna doğru ise kendinizi kısıtlanmış hissettiğiniz alanlardan özgürleşmek için bazı adımlar atabilirsiniz.

Hepimize sakin bir hafta olması dileğimle sevgiler,

Aslıhan Doktoroğlu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://astrolojihan.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Bizi Takip Edin

© All Rights Reserved 2022. Created By BalTechno