17 Nisan Haftası

22 April 2023by AstrolojiHan0

Senenin önemli haftalarından biri olan 17 Nisan haftasında, Güneş tutulması ve Merkür’ün retro hareketine başlaması gündemi şekillendirecek. Enerjinin yüksek olacağı bu hafta rekabet, menfaat çatışmaları, hareketlilik ön planda.

17 Nisan Pazartesi Ay Balık burcunda ilerlerken haftaya tamamlamamız gereken işlere öncelik vererek başlayacağız. Akşam saatlerinde bir işe odaklanmada zorluk çekebiliriz. Fakat sezgilerimiz kuvvetli olacak.

18 Nisan Salı Ay’ın Koç burcuna geçişiyle ve Venüs’ün de sınır dışı hareketine başlamasıyla enerjimiz hareketlenecek. Daha sabırsız ve gergin davranabiliriz. Sabah saatlerinde geçmiş konular daha çok gündemimizde olabilir. Gün genelinde ani kararlardan kaçınalım.

19 Nisan Çarşamba finansal konularda aşırı hareketlilik yaşanması ve belirsiz koşulların oluşması mümkün.

20 Nisan Perşembe 2023’ün ilk tutulmasını Koç burcunda yaşayacağız. Bu Güneş tutulmasını 2025’e kadar yaşayacağımız sürecin hızlı bir başlangıcı olarak görebiliriz. Tutulmada önemli rolü olan Plüton Dünya üzerinde miladını doldurmuş pek çok düzenin değişimine sebep olacak olayları gündeme getirecek. Bireysel anlamda ise kendimizi ortaya koymak, ben buradayım demek için girişimlerde bulunacağız. Koç Güneş Tutulmasının genel ve burçlara özel detaylı açıklamasını tutulma yazımdan okuyabilirsiniz. Tutulmadan sonra Güneş, 21 Mayıs’a kadar ilerleyeceği Boğa burcuna geçecek. Şimdiden tüm Boğaların yeni yaşları kutlu olsun.

20 ve 21 Nisan tarihlerinde Merkür, retro öncesindeki durağan konumunda olacak. Retro süreci kadar etkin olan bu günler önemli kararlar vermek ya da elektronik alet almak için çok uygun değil.

22 Nisan Cumartesi Merkür 16 Mayıs’a kadar devem edecek retro hareketine başlayacak.

Merkür retro dönemlerinde iletişim alanında çözülmeden es geçilmiş konular gündeme gelir. Hem çevremizle iletişimde zorlanırız hem de iletişim sağlayan teknolojik araçlarda problem yaşarız. Bu problemler aslında var olan ama halledilmemiş konulara aittir. Retro hareket ise halledebilmemiz için sorunların görünür hale gelmesini ifade eder. Bu süreçte özellikle kendi değerimizle ve maddi konularla ilgili geri dönük çözümlemelere gitmemiz gerekecek.

23 Nisan Pazar Ay İkizler burcunda olacak. İletişimin hareketli ve hararetli olabileceği bugün özellikle öğleden sonra ikili ilişkilerimizde sakin tepki vermeye gayret edelim.

17 Nisan haftası yükselen burçlara göre alınacak etkiler şu şekilde;

YÜKSELEN KOÇ
Güneş tutulması sizlerin gündemine ciddi kişisel seçimler yapacağınız olaylar getirecek. Finansal alanlarda yeni atılımlar yerine mevcut işleri tamamlamayı tercih edebilirsiniz. Arkadaşlarınızla parayla ilgili konularda anlaşmazlık yaşayabilirsiniz.

YÜKSELEN BOĞA

Sürüncemede kalmış konuları netleştireceğiniz, gizli kalmış konularla yüzleşeceğiniz bir hafta. İş hayatında güç savaşları gündemde olabilir. Daha önce verdiğiniz kararları sorgulayıp, bu konularda farklı adımlar atmak isteyebilirsiniz.

YÜKSELEN İKİZLER

Arkadaş çevrenizle ilgili düşüncelerinizin değişebileceği bir hafta. Gizli düşmanlıklar, rekabet konuları olaylara farklı bakmanıza sebep olacak. İş hayatınızda da netleşen durumlar kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacak.

YÜKSELEN YENGEÇ

Çalışma hayatınızın ve gruplarla olan ilişkilerinizin öne çıktığı bu hafta borç almamaya ya da vermeye dikkat edebilirsiniz. Eski arkadaşlarla görüşme ya da onlarla ilgili geçmiş konular gündeme gelebilir. Otorite figürü olarak gördüğünüz kimselerle güç savaşına girmemeye gayret edin.

YÜKSELEN ASLAN

Ticari ya da hukuki konuların daha öne çıkacağı bu hafta ikili ilişkilerde çatışmalar yaşanabilir. Olaylara yaklaşımınızı değiştirmek isteyeceksiniz. Finansal konularda daha rahat hissedeceğiniz bir hafta olacak.

YÜKSELEN BAŞAK

Maddi konularda yeni kararlar alıp, harcamalarınızı düzenleyeceğiniz bir hafta. Sağlığınız konusunda daha dikkatli olmanız gerekebilir. Hayatınızdaki kişinin desteğini hissetmek size iyi gelecek.

YÜKSELEN TERAZİ

İkili ilişkilerinizde sorun yaşadığınız konulara dair net bir tavır içinde olacağınız bu hafta krizli durumlara son vermek isteyeceksiniz. Kıskançlık, aşırı sahiplenici tavırlar zorlanmanıza sebep olabilir. Sağlıkla ilgili de olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

YÜKSELEN AKREP

Çalışma ortamınız ya da günlük akışınızla ilgili yeni kararlar verebileceğiniz bu hafta aile ilişkilerinde dengeleri korumakta zorlanabilirsiniz. Sağlıkla ilgili sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Aşk hayatınızda ise perşembeye kadar atacağınız adımlar olumlu gelişecek.

YÜKSELEN YAY

Çocuklarınızla ya da özel hayatınızdaki iletişimde zorlanabileceğinizden bu hafta fevri tepkilerden uzak durun. Çalışma arkadaşları ile de güç savaşları içinde olacaksınız. Daha çok evde vakit geçirmek isteyebilir, aileden destek alabilirsiniz.

YÜKSELEN OĞLAK

Bu hafta evinizle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Aile büyüklerinin sorunlarıyla da ilgilenmeniz gerekebilir. Harcamalarda aşırıya kaçmamaya gayret edin. Yakın çevrenizle, çocuklarınızla vakit geçirmek size iyi gelecek.

YÜKSELEN KOVA

Yakın arkadaşlarınız ya da kardeşlerinizle ilgili yeni kararlar alacaksınız. Baskıcı bir tutumda olmamaya gayret edin. Ailenizle daha fazla vakit geçirmek isteyeceksiniz. Evle ilgili unutulmuş harcamalar da gündeme gelebilir.

YÜKSELEN BALIK

Finansal konularda radikal kararlar alabileceğiniz bu hafta teknolojik aletlerle ilgili sorun yaşayabilirsiniz. Fikirlerinizi rahatça ifade edememek sizi zorlayabilir. Kardeşlerinizin ya da yakın çevrenizin desteği size iyi gelecek.

 

Hepimize verimli bir hafta olması dileğimle sevgiler,

Aslıhan Doktoroğlu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://astrolojihan.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Bizi Takip Edin

© All Rights Reserved 2022. Created By BalTechno