20 Nisan Koç Burcunda Güneş Tutulması

22 April 2023by AstrolojiHan0

Başlamak için önce bitirmek lazım

Ay Düğümleri Temmuz 2023-Ocak 2025 arasında Koç-Terazi burçlarına geçecek. 2 sene boyunca bu burçlarda olan tutulmaları yaşayacağız. Bu serinin ilk tutulması da 20 Nisan’da, İstanbul saatiyle 07:12’de Koç burcunda gerçekleşecek. 29 derecede olacak bu Güneş tutulması Türkiye’den izlenemezken Güney Pasifik bölgesindeki birçok ülkeden gözlemlenebilecek.

Koç burcu öncü bir burçtur ve başlatma enerjisi kuvvetlidir. Çabuk harekete geçme, sabırsız olma ve mücadele duygusu baskındır. Astrolojide 29 derece anaretik derece olarak adlandırılır. Bir burcun bitişi ve diğer bir burcun başlangıcına hazırlık olduğu için iki enerji de aynı anda kendini ortaya koymaya çalışır. Kontrolsüz bir gücün ortaya çıkışına sebep olur.

Güneş tutulmaları da yeni başlangıçları anlatır. Bu tutulmayı 2025’e kadar yaşayacağımız sürecin hızlı bir başlangıcı olarak görebiliriz. Tutulmanın başrol oyuncusu, Kova burcuna yeni geçmiş olan Plüton. Dünya üzerinde miladını doldurmuş pek çok düzenin değişimine sebep olacak olaylar gündemde olacak.

Rusya ve Çin’de önemli gelişmelere şahit olabiliriz. Dünya kadar Türkiye için de önemli olan bu tutulma önce ekonomik olarak zorlanmalara sebep olsa da uzun vadede halkımız için güzel fırsatlar getirecek.

Bireysel anlamda ise kendimizi var etmek için bitirmemiz gereken konulara öncelik vereceğiz. Bu dönemde yeni başlangıçlar için sonlanmaların hızlandığını göreceğiz. Eğer harekete geçmeyi tercih etmezsek, atmadığımız adımlarla Ocak 2024’te yüzleşmemiz gerekecek.

Biz dediğimiz alanları, ikili ilişkilerimizi, ortak yürüttüğümüz işleri sorgulayacağımız bir dönem olacak. Tutulmanın etkisini değerlendirebilmek için aceleci davranmamaya ya da atalete kapılmamaya özen gösterelim. İki uca da savrulmamak önemli.

Tutulma etkilerini yoğun olarak Nisan- Mayıs’ta hissedeceğiz ama Ekim ayına kadar olaylar devam edecek. Koç burcundaki Güneş tutulmasından 15-25 Nisan, 15-25 Ocak, 17-27 Temmuz, 18-28 Ekim arasında doğanlar ve haritalarında 29 derece öncü burçlarda(Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak) vurgusu olanlar daha yoğun etki alacaklar.

Aynı zamanda bu tutulma Ağustos–Ekim 1967, Mayıs 1975-Mayıs 1977, Mart- Mayıs 1986, Temmuz-Eylül 1993 ve Ağustos–Ekim 1995 arasında doğanların hayatlarına önemli değişimler getirecek.

Yükselen burçlara göre alacağımız etkiler;

YÜKSELEN KOÇ

Önemli etkileri olan bu tutulma sizlere işinizle, sosyal hayatınızla ve ileri dönük planlarınızla ilgili radikal kararlar aldıracak. Uzun zamandır beklediğiniz bir paranın gelişi hızlanabilir. Ailevi konular ya da evinizle ilgili durumlar sıkıntı yaratabilir. Kendinizi daha ön plana çıkaracağınız bir dönem olacak.

YÜKSELEN BOĞA

Hayatınızda kapanması gereken sayfaların, sonlanması gereken süreçlerin gündemde olacağı bir dönem. Oldukça kadersel bir süreçten geçiyorsunuz. Hayata bakış şeklinizi, yakın çevrenizle olan ilişkilerinizi sorgulayacaksınız. Yeni hedefler belirleyebilir, farklı gruplara dahil olabilirsiniz.

YÜKSELEN İKİZLER

Bu tutulma sosyal yaşamınızı, harcamalarınızı ve yurt dışı bağlantılı konuları gündeme getirecek. Kendinizi daha değerli hissetmek için bazı arkadaşlıklara mesafe koyabilirsiniz. İşinizle ilgili uzun zamandır beklediğiniz gelişmeler de bu dönem hayata geçebilir.

YÜKSELEN YENGEÇ

Tutulma sizlere iş hayatınızla ya da evliliğinizle ilgili önemli kararlar aldıracak. Bu dönemde krizli durumlara dahil olmamaya ve fevri çıkışlardan uzak durmaya gayret edin. Alacağınız eğitimler ya da ticari olarak bulunacağınız girişimler uzun vadede güzel sonuçlar verecek.

YÜKSELEN ASLAN

Hukuki konuların, sağlığın ve günlük düzeninizin gündemde olacağı bir dönem. Düşünceleriniz, hayat felsefeniz farklılaşabilir. Gizli düşmanlıklarla, rekabetlerle uğraşmanız da gerekecek. İşinizle ve finansal konularla ilgili, sizi rahatlatıcı kalıcı düzenlemelere gideceksiniz.

YÜKSELEN BAŞAK

Hayatınızdaki krizli durumlara son vererek değişim yaşamak istediğiniz bir döneme başlıyorsunuz. Sağlık konuları, çalışma şartlarınız ve finansal süreçler sizi zorlayabilir. İkili ilişkilerinizle ilgili önemli ve sizi rahatlatacak kararlar alabilirsiniz. Arkadaşlarla bazı gerginlikler gündeme gelebilir.

YÜKSELEN TERAZİ

Evlilik hayatınızda, ikili ilişkilerinizde ya da ortaklıklarınızda kendinizi daha merkeze alacak değişiklikler yapacaksınız. Aile hayatınızda, çocuklarla ilgili konularda önemli kararlar vermeniz gerekebilir. İşinizde de emeklerinizin karşılığını alabileceğiniz fırsatlarla karşılaşacaksınız.

YÜKSELEN AKREP

İş hayatınızda ya da sağlıkla ilgili konularda bazı tamamlanmaları yaşayacağınız bir dönem. Aile ilişkileri, kardeşlerle ilgili konular gündeminizde olacak. Çalışma arkadaşları ile fikir çatışmaları yaşayabilirsiniz. İkili ilişkilerde de eski sorunlu konuları çözümleme fırsatınız olacak.

YÜKSELEN YAY

Çocuklarınızın, aşk hayatının ve kardeşlerinizle olan ilişkilerinizin ön planda olacağı bir dönem. Maddi olarak zorlanabileceğinizden aşırı harcamalardan kaçının. Evinizle, ebeveynlerinizle olan işlerinizi yoluna koyacaksınız.

YÜKSELEN OĞLAK

Aile ilişkileriyle, gayrimenkul ve ev konularıyla daha fazla ilgilenmeniz gerekecek bir dönem. Harcamalarınız artabilir. Aile büyükleriyle eşiniz arasında denge kurmak zorunda kalabilirsiniz. Fikirlerinizi görünür kılacak, hayata geçirecek fırsatlarla da karşılaşmanız mümkün.

YÜKSELEN KOVA

Bu tutulmada yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde ya da iletişim şeklinizle ilgili önemli kararlar alacaksınız. Farkında olmadığınız durumlar gün yüzüne çıkabilir. Çalışma arkadaşlarınızla iletişim sorunları yaşamamak için fevri tepki vermemeye gayret edin. Ailenizle kendinizi daha güvende hissedeceğiniz bir dönem.

YÜKSELEN BALIK

Kazançlarınızı arttırmak için yeni adımlar atacağınız ve bitmesinden mutlu olacağınız konuları tamamlayacağınız bir dönem. Uzun vadeli planlarınızı değiştirebilirsiniz. Çocuklarla ilgili harcamalarınız artabilir. Yeni bir eğitime başlamak ya da kısa bir seyahat size iyi gelecek.

Hepimize yeni başlangıçlara hazırlık olması için bitirmemiz gerekenleri kolaylıkla sonlandırabileceğimiz bir tutulma olması dileğimle sevgiler.

Aslıhan Doktoroğlu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://astrolojihan.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Bizi Takip Edin

© All Rights Reserved 2022. Created By BalTechno