21 Ocak Kova Yeniayı

21 January 2023by AstrolojiHan0

21 Ocak Cumartesi, İstanbul saatiyle 23:58’te Kova burcunda bir yeniay gerçekleşecek. Hava elementinin oldukça baskın olduğu bu yeniay bulunduğu derece itibariyle de hepimiz için yeni başlangıçlar yaşatmaya aday. Kasım ve Aralık yeniaylarının devamı diyebileceğimiz önemli bir yeniay. Bizi yoran retrolu dönemleri geride bırakıp 2023’ü yeni başlatıyoruz gibi düşünebiliriz.

Kova burcu bireysel olarak başlayan değişimlerle ilgilidir. 5 Şubat dolunayına kadar olan süreçte yeni deneyimlere ve fikirlere daha açık olacağız. Sosyalleşmek, pek çok alanda iletişimimizi arttırmak isteyeceğiz.

Uzun zamandır yapmak istediğimiz ama bir türlü cesaret edemediğimiz konularda harekete geçebiliriz. Ateş grubu burçlar (Koç, Aslan, Yay) güzel fırsatlarla karşılaşabilirler.

İkili ilişkilerde de beklenmedik gelişmeler yaşanabileceğinden fevri konuşmalardan kaçınılması gereken bir dönem olacak.

Teknolojiyle ilgili gelişmeler gündeme gelebilir. Bireysel özgürlükler için atılacak adımları konuşabiliriz.

Kova Yeniayının Türkiye üzerindeki etkilerini daha çok ekonomik süreçlerde verilecek kararlarda göreceğiz. Gençlerle, borsayla ya da eğlence hayatıyla ilgili yeni düzenlemeler gündeme gelebilir.

Doğum haritalarında sabit burçların (Aslan-Akrep-Kova-Boğa) 1 derece civarında önemli vurgusu olanlar ve 16-26 Ocak, 16-26 Nisan, 18-28 Temmuz, 19-29 Ekim arasında doğanlar bu yeniaydan daha yoğun etki alacaklar.

Yükselen burçlara göre alacağımız etkiler;

YÜKSELEN KOÇ

Uzun zamandır planladığınız konularda harekete geçebileceğiniz bir yeniay süreci olacak. Özellikle iş hayatınızda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sosyal hayatınızın daha aktif olacağı bu dönemde sert iletişimlerden uzak durmaya dikkat edin.

YÜKSELEN BOĞA

İşinizle ilgili yarım kalan ya da eksik olduğunuzu düşündüğünüz konuları tamamlamak isteyeceksiniz. Yeni bir eğitim ya da seyahat gündeme gelebilir. Planda olmayan harcamalarla da karşılaşabilirsiniz.

YÜKSELEN İKİZLER

Yurt dışıyla ilgili durumların, hukuki konuların ya da seyahatlerin gündemde olacağı bir yeniay süreci. Uzun vadeli düşüncelerinizi hayata geçirmeye istekli olacaksınız. Sağlığa ve kazalara karşı dikkatli olunmalı.

YÜKSELEN YENGEÇ

Finansal konularla ya da sizi rahatsız eden durumlarla ilgili farklı bir şeyler yapmak isteyeceğiniz bir dönem olacak. Rekabetle ya da gizli düşmanlıklarla da uğraşmanız gerekebilir. İkili ilişkilerinizde güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

YÜKSELEN ASLAN

İş birliği içinde olduğunuz kişilerle ya da ikili ilişkilerinizde olaylara farklı yaklaşım getirecek kararlar alabilirsiniz. Çalışma ortamınızda ya da gruplar içinde yaşanacak gerginliklerde sakin kalmaya gayret edin. İş hayatında güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

YÜKSELEN BAŞAK

Günlük akışınızda ya da sağlığınızla ilgili konularda zorlanabilirsiniz. Bu alanlarda daha iyi hissetmek için başkalarından yardım isteyeceğiniz bir dönem. Yeni birileriyle tanışabilir, ilişkinizde ileri dönük yeni kararlar alabilirsiniz.

YÜKSELEN TERAZİ

Aşk hayatınızda ya da çocuklarınızla ilgili konularda güzel gelişmeler yaşayabileceğiniz bir dönem. Seyahatler ya da eğitimlerle ilgili beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Aileye, ebeveynlere dair sorunlu konulara çözüm bulunacak.

YÜKSELEN AKREP

Ailevi konularla ya da evinizle ilgili yeni gelişmeler gündemde olacak. Sağlıkla ilgili sorunları halledebileceğiniz bir dönem. Harcamalarınızda artış olabilir. Yakın çevrenizle olan ilişkilerinizi yeniden düzenleyeceksiniz.

YÜKSELEN YAY

İletişimin, hareketliliğin arttığı bir dönem olacak. Daha eğlenceli vakit geçirme fırsatı bulacaksınız. İkili ilişkilerinizde sert davranmamaya dikkat edin. Kendinize daha çok vakit ayırmak isteyeceksiniz.

YÜKSELEN OĞLAK

Maddi konularda farklı alternatifleri değerlendirmek, yeteneklerinizle ilgili girişimde bulunmak isteyeceğiniz bir yeniay dönemi olacak. Aileden destek alacaksınız. Sağlıkla ilgili beklenmedik gelişmeler yaşanabilir.

YÜKSELEN KOVA

Yeniayla birlikte ertelediğiniz konularda adım atma isteğiniz yüksek olacak. İletişimin, sosyal hayatın hareketlendiği bu dönemde gizli kalmış konular ortaya çıkabilir. Tamamlamanız gereken işlere odaklanmak size iyi gelecek.

YÜKSELEN BALIK

Kısıtlanmış hissettiğiniz konuların gidişatını değiştirmek için adım atmak isteyeceğiniz bir dönem olacak. Yeteneklerinizi göz ardı etmeden ilerlemek önünüzü açacak. Harcamalarınızda aşırıya kaçmamaya dikkat edin.

Hepimize güzel başlangıçlar yaşayacağımız bir yeniay süreci diliyorum.

Sevgilerimle,

Aslıhan Kozluca

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://astrolojihan.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Bizi Takip Edin

© All Rights Reserved 2022. Created By BalTechno