5 Şubat Aslan Dolunayı

11 February 2023by AstrolojiHan0

5 Şubat Pazar, İstanbul saatiyle 21:28’de Aslan burcunda bir dolunay gerçekleşecek. 8 Kasım’daki Boğa Ay tutulması ile karşılaştığımız olaylar tekrar gündemimize getirecek bu dolunay sürecinde egomuza yenik düşmeden hareket etmeye çalışmamız önemli olacak. Çünkü bu dolunay, Kasım’daki gündemi Mayıs’ta sonuçlandırmadan önce bize ara değerlendirme yaptıracak. Değerli hissetmek uğruna verdiğimiz tavizlerle ya da hırslarımıza yenik düştüğümüz alanlarla yaşadığımız yüzleşmeler yine karşımıza çıkabilir.

Dolunayların ve yeniayların etkisi 2 hafta devam eder. Fakat ilk 3 gün etki daha yoğun olur. Bu dönemde görmezden geldiğimiz konular daha belirgin ve fark edilir hale gelebilir.

Aslan burcu yaratıcılıkla, yönetimlerle ve kişinin kendini hayat sahnesine nasıl koyduğu ile ilgilidir. Dolunay sürecinde hayatımızın pek çok alanında ego savaşlarına tanık olabiliriz. Kibirli tutumlar, diktatör tarzı yaklaşımlar tartışmalara sebep olacak. İkili ilişkilerde ben merkezci yaklaşımlar sebebiyle gerginlikler artabilir. Eğer ilişkilerimizde direnç gösterdiğimiz alanlarda daha esnek davranabilirsek sorunlu konuların çok çabuk çözüldüğüne de şahit olacağız.

Uranüs’ün ani gelişmeler, beklenmedik durumlar yaratması mümkün. Borsa ve altın piyasasında sert etkileri yine bu dönemde görebiliriz.

Bir yandan da yaratıcı fikirleri ortaya koyma, yeni yaklaşımlar geliştirebilme fırsatımız olacak.

Sağlık olarak ise kalp, tansiyon ve omurga ile ilgili rahatsızlıklarda artış yaşanabilir.

Önümüze düşen olayları egomuzu nasıl kullandığımıza bağlı olarak yaşayacağımız için mümkün olduğu kadar inatçılıktan, hırstan ve kibirden uzak durmaya gayret edelim.

Herkesin etkileneceği dolunaydan daha yoğun etkiyi, doğum haritalarında sabit burçların (Aslan-Akrep-Kova-Boğa) 16 derece civarında önemli vurgusu olanlar ve 4-12 Ağustos, 4-12 Kasım, 1-9 Şubat, 2-10 Mayıs doğumlular alacaklar.

Yükselen burçlara göre alacağımız etkiler ise şu şekilde;
YÜKSELEN KOÇ
Çocuklarınızla ilgili konuların, yeteneklerinizi ortaya koyma halinizin ve aşk hayatınızın hareketli olacağı bir dolunay süreci. Farklı kazanç yöntemleri peşinde olabilirsiniz. Yakın çevreniz ve kardeşlerinizle olan ilişkilerde bazı gerginlikler yaşanabilir. Sağlık hassasiyetlerine de karşı da dikkatli olunmalı.

YÜKSELEN BOĞA

Ailevi konuların, ebeveynlerle olan ilişkilerin ve evle ilgili durumların gündemde olacağı bir dönem. Yerleşim alanınızla ya da iş hayatınızla ilgili bazı kararlar vermeniz gerekebilir. İleri dönük planlarınız için girişimde bulunabilirsiniz. Gruplar içinde yaşanacak gerginliklerde inatçı bir tutum sergilememeye dikkat edilmeli.

YÜKSELEN İKİZLER
Yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde, seyahatlerle ilgili durumlarda beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Kendi fikirlerinizi, isteklerinizi gerçekleştirmeye daha çok odaklanacaksınız. Evle ya da ebeveynlerinizle ilgilenmeniz gerekebilir. İş ortamında kibirli tutumlardan uzak durmaya gayret edin.

YÜKSELEN YENGEÇ
Maddi konularla ve sosyal çevrenizle olan gelişmelerin ön planda olacağı bir dönem. Yatırımlarla ve harcamalarla ilgili riskli adım atmamaya gayret edin. Uzun vadeli planlarınızı tekrar gözden geçirebilirsiniz. Kardeşlerle ya da yakın arkadaşlarla ilişkiler hareketlenebilir.

YÜKSELEN ASLAN
Önemli kararlar alacağınız, işinize ve özel ilişkilerinize yoğunlaşacağınız bir dönem olacak.

İşinizde başkalarından destek alarak ilerlemeniz mümkün. Arkadaş gruplarında krizli durumlar gündeme gelebilir. Kazançlarınızla ilgili de daha çok efor sarf edeceksiniz.

YÜKSELEN BAŞAK
Sizin dışınızda gelişen ya da sürüncemede kalmış durumların gündemde olacağı bir dönem. Sağlıkla ilgili hassasiyetler olabilir. İkili ilişkilerde güç savaşlarından uzak durmaya gayret edin. Maddi konularda daha rahat hissedebilirsiniz.

YÜKSELEN TERAZİ
Sosyal çevrenizle olan ilişkilerinizin, arkadaşlıklarınızın ön planda olacağı bu dönemde özel hayatınızda da sürpriz gelişmeler yaşanabilir. İkili ilişkilerinizde çok hayalci olmamaya dikkat edin. Çalışma hayatında güzel fırsatlarla karşılaşılabilir.

YÜKSELEN AKREP
Kariyer hayatınızla, sorumluluklarınızla ve ikili ilişkilerinizle ilgili önemli kararlar alacağınız bir dönem. Günlük akışınızı tekrardan düzenleyebilirsiniz. Ailevi konularda beklemediğiniz şekilde gelişen durumlar olabilir. Sosyal hayatınız da hareketlenecek.

YÜKSELEN YAY
Eğitimle, yurt dışıyla ya da ticari konularla ilgili gelişmelerin ön planda olacağı bir dönem. Çalışma hayatınızda da ani gündem değişiklikleri yaşanabilir. Aile ile daha çok vakit geçirilecek bu dönemde ikili ilişkilerde aşırı gururlu davranmamaya dikkat edilmeli.

YÜKSELEN OĞLAK
Kaçındığınız konuların daha çok gündemde olacağı bu dönemde riskli kararlardan uzak durmaya gayret edin. Çocuklarla ilgili harcamalarda artış olabilir. Aşk hayatınızda güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. İş ortamında iş birlikçi olmaya gayret edin.

YÜKSELEN KOVA
Evliliğinizin, ikili ilişkilerinizin gündemde olacağı bir dolunay dönemi. Bir yandan da evle ya da ailenizle ilgili konularla uğraşmanız gerekebilir. Kazançlarınızı arttırma ya da yeteneklerinizi ortaya koyma konusunda fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Riskli yatırımlardan uzak durun.

YÜKSELEN BALIK
Daha çok çalışma hayatınız, sağlığınız ve günlük düzeninize odaklanacağınız bu dolunayda yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Kendinizle ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Ailevi konularda gerçekçi düşünmeye gayret edin.

Hepimize dirençlerimizi kolaylıkla kaldırabildiğimiz bir dolunay süreci diliyorum.

Sevgilerimle,

Aslıhan Doktoroğlu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://astrolojihan.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Bizi Takip Edin

© All Rights Reserved 2022. Created By BalTechno