7 Ocak Yengeç Dolunayı

9 January 2023by AstrolojiHan0

7 Ocak Cumartesi, İstanbul saati ile 02:07’de Yengeç burcunda bir dolunay gerçekleşecek.

Ocak 2022’de önümüze düşen konular, Aralık sonunda yine gündeme gelmiş olabilir. Yengeç Dolunayı bu alanlarda netleşmemize yardımcı olacak.

Yengeç burcu duygusal güvence arayışını, duyarlılığı ve sevgiyi ifade etmeyi merkeze koyar. Dolunay döneminde ailemizle ve evimizle ilgili olaylarla daha çok ilgilenmemiz gerekebilir. Özellikle aile ilişkilerinde hakkımızı alıp almadığımızı düşündüğümüz geçmiş konular tekrar masaya yatırılabilir.

İlişkilerde yara aldığımız konuların çözümlenmesine destek veren görünümler olduğundan, geçmişe dair sorunlarımızı şifalandırma şansımız olacak. Duygularımız doğrultusunda karar almak, iç sesimize kulak kabartmak bize iyi gelecek.

İnançlarımızdan ödün vermek istemeyeceğimiz bu süreçte duygusal iniş çıkışlar yaşayabiliriz. Hem Merkür hem de Mars retro olduğundan ilişkilerde ve maddi konulardaki aksayan durumlar odağımız olacak. 21 Ocak’a kadar olan dönemde alacağımız kararların, netleştirdiğimiz durumların geri dönüşlerini Mart başında alacağız.

Emlak sektörü, gıdayla ilgili durumlar, adalet arayışları ve hükümetin alacağı mali kararlar çokça konuşulacak.

Sağlık olarak ise iki hafta boyunca dizlerde, ellerde, kollarda ve dişlerde hassasiyetler olabilir.

Dolunay öncü burçları daha çok etkileyecek. 16 derece civarında öncü burçlarda (Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak) vurguları olanlar, 2-12 Ocak, 2-12 Nisan, 3-13 Temmuz ve 4-14 Ekim arasında doğanlar yoğun etki alacaklar.

Yükselen burçlara göre alacağımız etkiler;

YÜKSELEN KOÇ

Bu dönemde ebeveynlerle, aileyle ilgili konular sizler için ön planda olacak. Evle daha çok ilgilenmeniz, tamamlanması gereken işleri halletmeniz gerekebilir. İşinizle ilgili aksayan durumlar da gündeme gelecek. Bu gergin enerjileri arkadaşlarınızla vakit geçirerek, sosyal ilişkilerinize ağırlık vererek dengeleyeceksiniz.

YÜKSELEN BOĞA

Yakın çevrenizle olan ilişkileriniz, eğitim konuları ve tüm iletişim faaliyetleri gündeminizi doldurabilir. Açıklamakta zorlandığınız duygularınızı dile getireceğiniz bir dönem olacak. Yurt dışıyla ilgili işlerde, eğitimle ilgili alanlarda pürüzlü durumları çözümlemeniz gerekebilir. İşinizde maddi konularla ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

YÜKSELEN İKİZLER

Maddi konulara yoğunlaşacağınız bu dolunay sürecinde gelir gider muhasebesi yapacaksınız. İleri dönük hedeflerinizi değiştirmeniz gerekebilir. Uzun zamandır sonlandıramadığınız konuları da bitireceksiniz. Kendinizle ilgili alacağınız yeni kararlar, olaylara daha olumlu bakmanıza sebep olacak.

YÜKSELEN YENGEÇ

Burcunuzda gerçekleşen bu dolunay sizlerin duygularına daha çok öncelik vermesine sebep olacak. Özellikle ikili ilişkilerinizle ya da ortak yürüttüğünüz işlerle ilgili önemli değerlendirmeler yapacaksınız. Psikolojik süreçlere odaklanıp bu alanda şifalanma şansınızı iyi değerlendirin.

YÜKSELEN ASLAN

Kendinizi kısıtlanmış hissettiğiniz alanlara, akışına müdahale edemediğiniz konulara odaklanacağınız bir dolunay süreci olacak. Sağlıkla ilgili devam eden durumlarla ilgilenmeniz gerebilir. İş hayatında aksayan konulara yaratıcı çözümler geliştirebilirsiniz. İkili ilişkilerinizde de olumlu bir akış olacak.

YÜKSELEN BAŞAK

Yengeç dolunayı sizleri daha çok sosyal hayatınız, ileri dönük hedefleriniz ve aşk ilişkileriniz üzerinden etkileyecek. Gruplar içindeki aidiyetinizi sorgulayabilirsiniz. Çocuklarla ya da özel hayatınızla ilgili süregelen sorunları çözümlemeniz gerekebilir. Çalışma hayatında ise güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

YÜKSELEN TERAZİ

İş yaşamınızı, sorumluluklarınızı ve ikili ilişkilerinizi sorgulayacağınız bir dolunay olacak. Bu alanlarda dengesiz giden konuları değiştirmek isteyebilirsiniz. Olaylara daha farklı yaklaşmak size iyi gelecek. Bu dönemde daha çok keyif aldığınız konularla ilgilenmek isteyeceksiniz.

YÜKSELEN AKREP

Hayata bakış şeklinizi sorgulayacağınız bu dolunayda geçmişe dair konularla ilgili düşünceler, konuşmalar çok olacak. Kendinizi daha güvenli hissetme ihtiyacınız baskın. Sağlıkla ilgili sorunlar gündeme gelebilir. Aileye ya da eve yaptığınız harcamaları da istediğiniz şekilde düzenleyeceksiniz.

YÜKSELEN YAY

Giderlerin, harcamaların ve sizi huzursuz eden krizli konuların gündemde olacağı bir dolunay dönemi. Geliriniz, kazançlarınız planladığınızdan farklı olabilir. Finansal süreçlerinizi yapılandırmak isteyeceksiniz. İkili ilişkilerde de iletişim hareketlenecek.

YÜKSELEN OĞLAK

İkili ilişkilerin ve iş birliği geliştirdiğiniz konuların ön planda olacağı bu dolunay sürecinde karar verirken zorlanabilirsiniz. Mantık duygu çatışması yaşarken geçmiş seçimlerinizi de sorgulayacaksınız. Yeni bir tanışma olabilir. Maddi konularda da daha rahat olacaksınız.

YÜKSELEN KOVA

Çalışma ortamınıza ve sağlığınıza yoğunlaşacağınız bir süreç olacak. İş arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde bazı sorunlar gündeme gelebilir. Aile içindeki günlük düzeninizi farklılaştırmak isteyebilirsiniz. 8 Ocak’tan itibaren daha sosyal olacaksınız.

YÜKSELEN BALIK

Bu dolunay sizleri daha çok aşk hayatınız ya da çocuklarınızla ilgili konular üzerinden etkileyecek. Planladığınızdan fazla harcama yapabilirsiniz. Arkadaşlarla eski konular masaya yatırılabilir. Bu dönemde kalabalıklar içinde yer almaktansa evde sakin kalmayı tercih edeceksiniz.

Sevgilerimle,

Aslıhan Doktoroğlu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://astrolojihan.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Bizi Takip Edin

© All Rights Reserved 2022. Created By BalTechno