5 Mayıs Akrep Burcunda Ay Tutulması

5 Mayıs’ta Akrep burcunda gerçekleşecek yarı gölgeli bir Ay tutulması yaşayacağız. Türkiye saatiyle 18.14-22.31 arasında gerçekleşecek bu tutulmanın maksimuma ulaştığı saat 20.22 olacak. Avrupa, Asya, Afrika, Avusturalya ve Antartika’dan izlenecek tutulmayı Türkiye’den 20:22 civarında gölgeli olarak görebileceğiz.

Ay tutulmaları ruhumuzun derinlikleri ile ilgili olayları ortaya çıkarırlar. Akrep burcu ise konuyu daha derinleştirir. Tutulmanın denk geldiği sabit yıldız etkiyi oldukça arttıracak.

Uranüs’ün de aktif rol aldığı bu tutulma, 2021 sonundan beri Boğa-Akrep burcunda gerçekleşen tutulmaların son Akrep tutulması. 1,5 senedir gündemimizde olan, işlevini yitirmiş, bitmesi gereken konuların ani tamamlanışına şahit olacağız.

Akrep burcu ya siyah ya beyaz der, grisi çok yoktur. Uranüs’ün de beklenmeyeni gündeme getirme etkisiyle bu dönemde sonlanacak pek çok konu bizi şaşırtabilir.

28 Ekim’de yaşanacak Boğa Ay tutulması, serinin son tutulması olacak. Ekim ayına kadar, özellikle de Mayıs ayında, hayatlarımızda bize hizmet etmeyen konularla vedalaşabilirsek, açılan alanı Ekim’den sonra çok daha güzel dolduracağımızı göreceğiz.

Bu dönemde saklı kalmış konuların ortaya çıkması, gizli düşmanlıkların gündeme gelmesi artacak. Bağımlılıklarımızdan kurtulmamız gerektiğini fark edeceğimiz durumlarla karşılaşacağız.

Değer algısının yanıltıcı olacağı bir süreç içinde olacağımızı da unutmayalım. Gerek maddi konularda, gerekse ilişkilerde yanılgıya düşmemeye dikkat edilmeli. Takıntı ve hırs yapmadan vereceğimiz kararlar uzun vadede bize güzel fırsatlar getirebilir.

Sağlık olarak da üreme organları ve boğaz bölgesiyle ilgili sorunlar daha fazla gündeme gelebilir.

Akrep burcu olan Türkiye’yi de oldukça etkileyecek bu tutulmanın seçim dönemine denk gelmesi tesadüfi değil. Liderlerle ilgili önemli gündemlere vurgu var ve yaz boyunca ekonomik zorlanma artarak devam edebilir. Fakat uzun vadede Türkiye için olumlu olacak değişimlerin arifesindeyiz.

Sadece Ekim’e kadar olan süreç biraz gergin, belirsiz ve göründüğünden farklı geçebilir.

Akrep Ay tutulmasından, 29 Nisan-10 Mayıs, 1-12 Ağustos, 1-12 Kasım ve 29 Ocak-9 Şubat arasında doğanlar ve haritalarında 14 derece civarında sabit burçlarda (Boğa, Aslan, Akrep, Kova) önemli yerleşimi olanlar daha yoğun etkilenecekler.

Önemli etki alacak bir diğer grup da;

Temmuz-Eylül 1957, Ekim-Aralık 1966, Şubat-Nisan 1976, Haziran-Ağustos 1985, Ekim-Aralık 1994 ve Şubat-Nisan 2004 arasında doğanlar olacak.

Yükselen burçlara göre tutulmanın bizlerin gündemine getireceği konular ise şu şekilde;

YÜKSELEN KOÇ

Maddi konuların ağırlıklı gündem olacağı tutulma döneminde gereksiz sahiplenmeyi bırakıp yeri geldiğinde kaybedebilmeyi göze almalısınız. Psikolojik süreçleri, krizli olayları yönetmeniz gerekebilir. Aile içindeki gerginlikleri alevlendirmemeye gayret edin. Yeni bir eğitime başlamak, yakın arkadaşlardan yardım almak mümkün.

YÜKSELEN BOĞA

İkili ilişkilerinizin ya da ortaklı durumların ağırlıklı gündemde olacağı bu dönemde bazı konuları bir anda farklı görmeye başlayabilirsiniz. Ümidi kestiğiniz bir ödemeyi almanız mümkün. Sosyal çevrenizle olan ilişkilerinizi de sorgulayacaksınız. Boğaz, boyun bölgenizde hassasiyetler olabilir.

YÜKSELEN İKİZLER

Gündelik temponuzun, çalışma şartlarınızın ve sağlıkla ilgili konuların ön plana çıkacağı tutulma döneminde belirsiz kalan pek çok olay netleşecek. Gizli kalmış konular gün yüzüne çıkabilir. Yeni gruplara dahil olacaksınız. İşinizle ilgili beklentilerinizi gerçekçi tutmaya gayret edin.

YÜKSELEN YENGEÇ

Bu tutulma ile yaşamda keyif aldığınız konular, çocuklarınız ya da aşk hayatınız gündemde olacak. Arkadaş çevresinde beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Eğitimle ya da uzaklarla ilgili durumlarda yanılgı yaşamamak için daha dikkatli olmaya gayret edin. İşinizde sürüncemede kalmış konuları tamamlayacaksınız.

YÜKSELEN ASLAN

Ailevi konularda, evle ya da gayrimenkullerle ilgili durumlarda hızlı gelişmelerin yaşanacağı bir dönem olacak. İşinizle ilgili de farklı yaklaşmanız gereken olaylar yaşanabilir. Arkadaşlarla seyahat planları yapabilirsiniz. Harcamalarda aşırıya kaçmamaya özen gösterin.

YÜKSELEN BAŞAK

Yakın çevrenizle olan ilişkilerinizin, eğitim hayatınızın gündemde olacağı bir dönem. Olaylara bakışınızı değiştirecek farklı durumlarla karşılaşabilirsiniz. İş hayatında maddi kazanç sağlayacağınız fırsatları değerlendirmeye çalışın. İkili ilişkilerde ise mantık odaklı karar vermek iyi olabilir.

YÜKSELEN TERAZİ

Kazançlarınızın, yatırımlarınızın ön planda olacağı bu dönem hızlı gelişen olaylar karşısında ani kararlar vermeniz gerekebilir. Uzun yolculuklarda ve sağlığınız konusunda temkinli olmaya dikkat edin. Aşk hayatınızda keyifli gelişmeler yaşanabilir.

YÜKSELEN AKREP

Sizleri yakından ilgilendiren bu tutulmada bireysel kararlarınız ön planda olacak. Ortaklı işlerinizde ya da ikili ilişkilerinizde ani gelişmeler gündeme gelebilir. İşinizle ilgili sorun yaratan konuları çözüme ulaştırabilirsiniz. Finansal konularda risk almamaya gayret edin.

YÜKSELEN YAY

Korkularınızın, engellenmiş hissettiğiniz alanların daha fazla gündeme geleceği bu dönemde tamamlamanız gereken konuları sonlandıracaksınız. Gizli kalmış durumlar gün yüzüne çıkacak. Sağlığınızla ilgili farklı gelişmeler olabilir. İkili ilişkilerde de güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

YÜKSELEN OĞLAK

Uzun vadeli hedeflerinizin, arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizin ön planda olacağı bu süreçte özel hayatınızda da hızla değişen durumlar olabilir. Çocuklarınızla ilgili planda olmayan gelişmeler yaşanabilir. Ebeveynlerinizle ilgili güzel haberler alacaksınız. Çalışma arkadaşlarınızla yanlış anlaşılmalar yaşayabilirsiniz.

YÜKSELEN KOVA

Kariyer hayatınızda ve üstlendiğiniz sorumluluklarda değişimler gündeme gelebilir. Eviniz ya da ailenizle ilgili de bazı kararlar almanız gerekecek. Aşk hayatınız hareketlenebilir, yeni tanışmalar mümkün. Yatırımlar konusunda risk almamaya gayret edin.

YÜKSELEN BALIK

Yurt dışıyla ilgili konuların, eğitimin ya da hukuki süreçlerin gündemde olacağı bu dönemde fikirleriniz, olaylara bakışınız aniden değişebilir. Evle, gayrimenkullerle ilgili fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Aile büyükleri için daha fazla sorumluluk üstlenmeniz gerekebilir.

Sevgiler,

Aslıhan Doktoroğlu

www.astrolojihan.com

Facebook / Instagram / Twitter                  @astrolojihan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://astrolojihan.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Bizi Takip Edin

© All Rights Reserved 2022. Created By BalTechno