1 Şubat Kova Yeniayı

1 February 2022by AstrolojiHan0

1 Şubat Salı, İstanbul saatiyle 08:45’te Kova burcunda bir yeniay gerçekleşecek. Hava elementinin yoğun olduğu bu yeniay mantığın duygulara ağır basacağını gösteriyor.

Uzun zamandır üzerimizde hissettiğimiz baskıdan kurtulup yeni bir adım atma isteğinde olacağız. Aslında kısıtlanma hali devam ediyor ve biz de farkındayız. Fakat Uranüs’ün sert açısı, bizi cesaretimizin olmadığı noktalarda farklı bir şekilde eyleme geçmeye mecbur bırakacak. Bu sebeple bir yandan engellenmeyi, bir yandan da harekete geçme halini yaşayacağız.

Kova burcu önce bireysel olarak başlayan ve bireylerin etkileşimleriyle de toplum değişimini tetikleyen bir yapıya sahiptir. Bu sebeple grupların karşı karşıya gelişi gündemde olacak.

Yeniay sürecinde finansal konularda ileri dönük hedefler belirleyebilir, bu doğrultuda planlar yapabiliriz. Özellikle toprak grubu burçlar (Boğa, Başak, Oğlak) bu süreci etkin kullanabilirler. Fakat Merkür’ün retro harekette olduğunu unutmamakta fayda var. Yeniayın getireceği farkındalıkları olgunlaştırıp, adımlarımızı 5 Şubat sonrasına saklarsak daha verimli sonuç alırız.

İkili ilişkilerin de etkileneceği bir dönem. Özellikle yara aldığımız noktalardan özgürleşmek isteyeceğiz.

Kova burcunun klasik ve modern yöneticilerinin sert açıları ve yeniayla etkileşimleri de elektrikle ve hava olaylarıyla ilgili sorunları, yer hareketlerini tetikleyebilir. Yine bu dönemde kalp ve tansiyon rahatsızlıklarında artış yaşanabilir.

Doğum haritalarında sabit burçların (Aslan-Akrep-Kova-Boğa) 12 derece civarında önemli vurgusu olanlar ve 29 Ocak-5 Şubat, 30 Nisan-6 Mayıs, 1-8 Ağustos, 1-8 Kasım doğumlular bu yeniaydan daha yoğun etki alacaklar.

Yükselen burçlara göre alınacak etkiler;

YÜKSELEN KOÇ

Kova yeniayı sosyal hayatınızı hareketlendirirken ileri dönük planlarınızla ilgili de adım atma motivasyonu verecek. Bazı engellere ya da pürüzlere rağmen girişimde bulunmak isteyeceksiniz. Özellikle maddi konularda hissedilen güvensizlik duygusu sizi hareketlendirecek. Bu dönemde iş hayatınızda daha hırslı olabilirsiniz.

YÜKSELEN BOĞA

Kova yeniayında iş hayatınızda, üstlendiğiniz sorumluluklarda yeni adım atma isteği içinde olacaksınız. İşinizle ilgili beklentilerinizi engelleyen noktalar olmasına rağmen inandığınız şeyler için daha fazla çabalamak isteyeceksiniz. Yurt dışı bağlantılı işlerle, hukuki konularla ya da eğitimle ilgili aktif olacağınız bir dönem.

YÜKSELEN İKİZLER

Kova yeniayı uzaklarla ilgili konularda, ticari ve hukuki süreçlerde hareketlenme getirecek. Bu alanlarda bir takım zorluklara rağmen yeni bir adım atmak isteyeceksiniz. Özellikle kişisel isteklerinize öncelik vererek harekete geçeceksiniz. Bu dönemde sorunlu konularla uğraşmak, onları çözümleme motivasyonunuz daha fazla.

YÜKSELEN YENGEÇ

Kova yeniayı başkalarından gelen ya da paylaşılan paralarla ilgili bazı değişimleri gündeme getirebilir. Sizin dışınızda gelişen olaylar sebebiyle giderlerinizi dengelemek isteyeceksiniz. Bu noktada bazı pürüzlerle uğraşmanız gerekebilir. Cinsellikle ilgili konulara da daha çok yoğunlaşacağınız bir dönem olacak.

YÜKSELEN ASLAN

Kova yeniayında ortaklıklarınızda ya da ikili ilişkilerinizde yeni kararlar almak isteyeceksiniz. Atacağınız adımları zorlayan noktalar olmasına rağmen hayatınıza düzen getirmek için gerekli sorumlulukları alacaksınız. Bu dönemde işinizle ilgili konularda sıkışıklık hissedebilirsiniz. Daha çok iş birliği içinde ilerlemek üzerinizdeki baskıları hafifletebilir.

YÜKSELEN BAŞAK

Kova yeniayı günlük düzeninizde ya da çalışma hayatınızda bazı değişimleri gündeme getirebilir. Özellikle inandıklarınız sizi bu alanlarda değişime zorlayacak. İşinizle ya da günlük akışınızla ilgili alacağınız kararlarda bir noktada zorlanabilirsiniz. Fakat hayatı kendinize daha rahat ve keyifli hale getirme motivasyonunuz yüksek olacağından kendinizi sınırlandırmayacaksınız.

YÜKSELEN TERAZİ

Kova yeniayı aşk hayatınızda ya da çocuklarınızla ilgili konularda bazı başlangıçları gündeme getirebilir. Özellikle finansal süreçler sizi bu alanlarda farklılaşmaya zorlayacak. Çok arzu etmeseniz de, bu kararları daha güvenli hissetmek adına alacaksınız. Evinizle, ailenizle ilgili daha çok efor sarf etmek isteyeceksiniz.

YÜKSELEN AKREP

Kova yeniayı aile hayatınızda ya da yaşam alanınızla ilgili bazı değişimleri gündeme getirebilir. Özellikle ikili ilişkileriniz ve adalet anlayışınız sizi değişime zorlayacak. Ailevi konularda alacağınız kararlarda zorlanma yaşayabilirsiniz. Fakat hayatı düşüncelerinizi hayata geçirme motivasyonunuz yüksek olacağından alacağınız kararların arkasında durmak isteyeceksiniz.

YÜKSELEN YAY

Kova yeniayı eğitimle ilgili konularda ya da yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde bazı yeni kararları gündeme getirebilir. Özellikle çalışma hayatınız ya da gündelik alışkanlıklarınız sizi bu kararları almaya zorlayacak. İletişiminizde kısıtlanmalar, engelleri çözmek zorunda kalma hali yaşayabilirsiniz. Fakat kazançlarını arttırma motivasyonunuz yüksek olacağından fikirlerinizi hayata geçirmek isteyeceksiniz.

YÜKSELEN OĞLAK

Kova yeniayı kazançlarınızla ve yeteneklerinizle ilgili konularda yeni adımları gündeme getirebilir. Özellikle yaratıcılıkla ilgili alanlarda gelişen olaylar sizi bu girişimlere zorlayabilir. Maddi konularda rahat hissetmeyebilirsiniz. Bu dönemde her şey ile mücadele edebilecek motivasyonda olacaksınız. Aşk hayatınızda da olumlu gelişmeler olabilir.

YÜKSELEN KOVA

Kova yeniayı sizler için önemli bir yeniay. Kişisel kararlar alacağınız bir dönem. Özellikle ailevi konuların üzerinizde oluşturduğu baskılar sizi yeni bir yöne dönmeye zorlayacak. Uzun zamandır aklınızda olan ama bir türlü hayata geçiremediğiniz noktaları netleştireceksiniz. Kendinizi daha özgür hissetme ihtiyacınız fazla.

YÜKSELEN BALIK

Kova yeniayı kendinizi sıkışık hissettiğiniz konulardan özgürleşmek için size bir takım kararlar aldırabilir. Özellikle yakın çevrenizle olan ilişkileriniz sizi bu noktaya getirmiş olabilir. Arkadaşlarınızla yapacağınız fikir alışverişleri bu konuda size motivasyon verecek. Planlarınızı hayata geçirmek için daha azimli hareket edeceksiniz.

 

Hepimize engelleri rahatlıkla aşabildiğimiz bir yeniay süreci diliyorum.

Sevgilerimle,

Aslıhan Kozluca

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://astrolojihan.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Bizi Takip Edin

© All Rights Reserved 2022. Created By BalTechno