Merkür Retrosu

22 April 2023by AstrolojiHan0

Kişisel gezegenler dediğimiz Merkür, Venüs ve Mars’ın gökyüzündeki retro hareketlerinin etkilerini hayatımızda daha fazla hissederiz. İletişimden sorumlu Merkür 20 Nisan-16 Mayıs arasında Boğa burcunda retro harekette olacak.

Merkürün retro dönemlerinde iletişim alanında çözülmeden es geçilmiş konular gündeme gelir. Hem çevremizle iletişimde zorlanırız hem de iletişim sağlayan teknolojik araçlarda problem yaşarız. Bu problemler aslında var olan ama halledilmemiş durumlardır. Retro süreci ise halledebilmemiz için sorunların görünür hale gelmesini ifade eder.

Merkür’ün Boğa burcunda yapacağı retro hareketinde konfor alanından çıkmamak için kaçındığımız durumlar gündemimize gelecek. Finansal konularda yarım kalmış konuları tamamlamamız gerekebilir. Öz değerimizi de sorgulayacağımız bu süreçte önyargılı olduğumuz durumlara karşı bakış açımızı yumuşatmaya gayret edelim. Retro dönemini kendi değerimizle ve maddi konularla ilgili geri dönük çözümlemelerle değerlendirebiliriz.

Yeni yatırımlar yapmak ya da bir ilişkiye başlamak için çok uygun bir zaman olmayacaktır. Değer yargımız bizi yanıltabileceğinden bu dönem atacağımız adımları daha fazla düşünmekte fayda var.

Genel etkinin dışında doğum haritalarımızın 5-15 derece Boğa alanları üzerinden etki alacağız.

Öne çıkan tarihler;

☿ 24 Nisan’da bizi rahatsız eden davranışlarla ilgili konuşmak, iletişim kurmak bizi rahatlatacak.

☿ 1-2 Mayıs günleri geçmişe dönük konulara dair önemli fark edişler yakalayabiliriz. Hayal kırıklıklarına sebep olacak haberler de alabiliriz.

☿ 12-13 Mayıs ise gerek ilişkilerde, gerekse finansal konularda sorunları halletmek, problemleri çözmek mümkün.

Sevgilerimle,

Aslıhan Doktoroğlu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://astrolojihan.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Bizi Takip Edin

© All Rights Reserved 2022. Created By BalTechno